----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prezydent Donald Trump ogłosił w czwartek, że mianował Johna R. Lauscha nowym prokuratorem federalnym w Chicago.

Już w czerwcu Chicago Sun-Times i inne media poinformowały, że prawdopodobnie Lausch zostanie wybrany przez Donalda Trumpa. 

John Lausch obecnie jest wspólnikiem w firmie Kirland & Ellis LLP, wcześniej pracował jako prokurator federalny w Chicago przez ponad 11 lat. Był także koordynatorem ds. przemocy i kierował programami zwalczającymi działalność gangów i promującymi działania Bezpieczne Dzielnice (Safe Neighborhoods).

John Lausch ma zastąpić Zachary'ego Fardona, który od ponad trzech lat zajmował to stanowisko, zanim prokurator generalny Stanów Zjednoczonych, Jeff Session, nie poprosił 46 prokuratorów mianowanych przez byłego prezydenta Baracka Obamę, o rezygnację. Fardon był jednym z nim.

W oświadczeniu wysłanym pocztą elektroniczną, burmistrz Rahm Emanuel powiedział: "Chciałbym pogratulować Johnowi Lauschowi jego nominacji na prokuratora federalnego rejonu Chicago i północnej części stanu Illinois. John przywiązuję dużą wagę do bezpieczeństwa publicznego i mam nadzieję, wykorzysta swoją pozycję, aby przyczynić się do wzrostu ścigania przestępstw z użyciem broni palnej w Chicago i wzmocnić bezpieczeństwo publiczne w naszych społecznościach".

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

----- Reklama -----