----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jeff Bezos jest teraz najbogatszym człowiekiem wszech czasów.

Według licznika miliarderów firmy Bloomberg, wartość netto dyrektora generalnego firmy Amazon, osiągnęła w poniedziałek 105.1 miliardów dolarów. To przyćmiło poprzedni rekord ustawiony przez założyciela Microsoft, Billa Gatesa.

Forbes, druga z firm zajmujących się śledzeniem wartości najbogatszych na świecie, oceniła wartość netto Bezosa na "zaledwie" 104.4 miliarda.

Większość tej sumy pochodzi z wartości 78.9 milionów akcji firmy Amazon, które posiada Bezos. Akcje Amazon wzrosły w poniedziałek o 1.4%, zwiększając jego wartość netto o kolejne 1.4 miliardy dolarów.

Akcje Amazona wzrosły o prawie 7% w tym roku, po wzroście o 56% w 2017.

Inne udziały Bezosa obejmują Washington Post i Blue Origin, prywatny biznes podróży kosmicznych, który zamierza zabrać pierwszych turystów w kosmos.

Bezos przejął tytuł najbogatszego człowieka na świecie w lipcu, kiedy pokonał Billa Gatesa. Po raz pierwszy przekroczył wycenianą na 100 miliardów dolarów wartość netto w listopadzie, na początku sezonu świątecznych zakupów.

Założyciel Microsoft jest obecnie wart $91.9 miliardów - szacuje Forbes, a 93.3 miliarda według Blloomberg. To wystarcza, aby utrzymać drugie miejsce na obu listach najbogatszych ludzi na świecie.

Gates nadal byłby wart znacznie więcej niż Bezos, gdyby nie jego znaczące datki na cele charytatywne. Blomberg twierdzi, że analiza jego publicznie ujawnionych darowizn pokazuje, że Gates przeznaczył 700 milionów akcji Microsoftu, wartych 61.8 miliarda dolarów według dzisiejszej wartości, a także 2.9 miliarda dolarów w gotówce, co w sumie dałoby wartość netto ponad 150 miliardów dolarów.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Większość towarów jest tania, lecz oszustwo tkwi w pobieraniu $ samowolnie z konta klienta, nawet jak kupisz jeden raz, mają Twoje informacje i samowolnie pobierają bez Twojej zgody "membership" zazwyczaj miesięcznie $ 14.99, policz ilu klientów...

Większość towarów jest tania, lecz oszustwo tkwi w pobieraniu $ samowolnie z konta klienta, nawet jak kupisz jeden raz, mają Twoje informacje i samowolnie pobierają bez Twojej zgody "membership" zazwyczaj miesięcznie $ 14.99, policz ilu klientów na obszarze US ma Amazon. Znając życie zazwyczaj większośc ludzi mało kiedy sprawdza swoje konto CC Lub debit Card, gorzej jest z debit card.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Rockefeller?

This comment was minimized by the moderator on the site

Wiekszosc tych firm wysylkowych tak robi. ja jak kupilam raz to musialam debyt karte zmienic numer dla takich zlodziei nie istnieje zadnych prawo.

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location