----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wszyscy już wiemy, że nowym gubernatorem Illinois jest JB Pritzker, ale czy zastanawialiśmy się, jak poprawnie przeliterować i zapisać jego imię?

Vince Gerasole ze stacji CBS 2 próbował się dowiedzieć, czy poprawny jest zapis z kropkami czy też bez.

Kiedy Pritzker przedstawił się wyborcom przed wyborami w 2018 roku, w materiałach wyborczych i mediach społecznościowych przedstawiał się jako JB i prosił, aby zapomnieć o pełnej wersji jego imienia, czyli Jay Roberts oraz o kropkach w pisowni.

„Imię ma związek z naszą oryginalnością. Interpunkcja to kolejny sposób, w jaki możemy określić to, kim jesteśmy” – powiedział profesor Northwestern University School of Communication, Randall Iden.

Brak znaków interpunkcyjnych może służyć temu samemu celowi.

„Pomysł używania samego JB, bez kropek, może wydawać się mniej formalny, trochę zabawniejszy” – powiedział Iden, dodając, że uważa, że interpunkcja niekoniecznie ma znaczenie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Rzecznik gubernatora powiedział, że „nie sądzi, aby istniał jakiś konkretny powodów wyboru takiej formy, jest to po prostu łatwiejsze, by stosować zapis JB bez dodatkowych znaków”.

Istnieje także historyczny precedens stosowania takiej formy zapisu, np. w przypadku prezydentów JFK czy LBJ.

Obecny gubernator naszego stanu to w takim wypadku po prostu JB Pritzker. Także pierwsza dama Illinois używa inicjałów w swoim imieniu, ale z kropkami, czyli M.K. Pritzker.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location