----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mimo częściowego paraliżu pracy rządu federalnego IRS będzie rozpatrywał rozliczenia podatkowe od 28 stycznia i wypłacał zwroty podatkowe zgodnie z planem.

Zalecenia takie wydał IRS-owi w poniedziałek Biały Dom, by uspokoić podatników zaniepokojonych skutkami trwającego od trzech tygodni tzw. shutdownu.

W związku częściowym paraliżem pracy rządu federalnego IRS wysłał prawie 90 procent swoich pracowników na przymusowe urlopy bez wynagrodzenia. Urząd Podatkowy planuje przywrócić część z nich do pracy w związku z rozpoczynającym się zgodnie z planem 28 stycznia sezonem rozliczania podatków.

Przywrócenie dodatkowych pracowników pozwoli IRS odpowiedzieć na 60 do 70 procent połączeń telefonicznych od osób szukających porady w sprawach podatkowych.

Ale nawet ci pracownicy, którzy zostaną wezwani do pracy, nie otrzymają zapłaty, dopóki nie zakończy się shutdown.

"Zobowiązujemy się do zapewnienia, że podatnicy otrzymają zwrot pieniędzy niezależnie od częściowego zamknięcia rządu. Doceniam ciężką pracę pracowników i ich zaangażowanie na rzecz podatników w tym okresie" - powiedział komisarz ds. IRS, Chuck Rettig.

Urząd Podatkowy podkreśla, że elektroniczna forma rozliczeń zapewnia szybsze otrzymanie zwrotu podatkowego.

Termin rozliczania podatków upływa 15 kwietnia. Podatnicy z Maine i Massachusetts będą mieli czas do 17 kwietnia. W tym roku Dzień Patriotów, który obchodzony jest w Maine i Massachusetts. przypada w tzw. Tax Day (15 kwietnia). Dzień później, 16 kwietnia, w Dystrykcie Kolumbii, obchodzone jest Święto Emancypacji, więc termin składania rozliczeń dla tych podatników zostaje przesunięty o dwa dni.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location