----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się konferencja firmy z Cupertino. Zostanie przede wszystkim poświęcona iPadom, które zostaną odświeżone, oraz pojawi się nowy model z ekranem 10.5 cali. Co jednak ciekawe, Apple rozważa także wprowadzenie pewnych nowości w ofercie iPhonów

iPhone i iPhone 7 Plus w przyszłym miesiącu mogą doczekać się nowej wersji kolorystycznej obudowy. Ma to być czerwień!

Nie wiadomo, w jakim dokładnie odcieniu czerwieni ma być dostępny iPhone 7. Apple przez ostatnie lata nie wprowadzało do palety kolorystycznej iPhonów nowych kolorów poza premierą nowych modeli. Dla porównania, bardzo często robi to Samsung, który po kilku tygodniach od premiery własnych flagowców wprowadza na rynek nowe wersje kolorystyczne. Czy jednak firma z Cupertino rzeczywiście zdecyduje się na ten krok? O tym przekonamy się w marcu.

Donald Trump ma tysiące domen ze swoim nazwiskiem

Obecny prezydent USA ma całkiem długą historię rejestrowania domen, zanim ktokolwiek inny będzie je w stanie wykorzystać. Pierwsza wykupiona domena to DonaldjTrump.com. Donald Trump wykupił ją 20 stycznia 1997 roku. Ale to był dopiero początek.

Donald Trump wykupywał domeny także w kontekście swojej kariery politycznej. Dwa miesiące przed tym, zanim w ogóle ogłosił drugie podejście do wyborów prezydenckich, wykupił domeny MakeAmericaGreatAgain.vote i MakeAmericaGreatAgain.us. Spośród wszystkich domen około 50 to unikalne strony, które prowadzą do różnorakich biznesów Donalda Trumpa, 400 domen przekierowuje do stron obecnego prezydenta USA, zaś reszta to puste stronki i zastrzeżone nazwy.

Skype testuje nową aplikację na Androida

Microsoft planuje przerobienie androidowej aplikacji Skype na wzór tej, która obecna jest w Windows 10. Firma niedawno wypuściła nową wersję Skype Preview na Androida dla tych użytkowników, którzy są w Skype Insiders. Nowa aplikacja jest całkowicie odświeżonym programem, zmienione ma niemal wszystko - od ikon, przez sam wygląd aplikacji po nowe funkcje. Użytkownicy dostają wszystkie funkcje dawnego Skype, a także kilka nowych. Przede wszystkim w rozmowy tekstowe zintegrowany został Bing, który ma teraz specjalny pasek wyszukiwarki w interfejsie użytkownika.

Poza wsparciem Binga Microsoft dołożył także wciąż popularne obrazki GIF, które można wrzucać do rozmów poprzez Giphy. Microsoft podaje też, że zamierza udostępniać więcej funkcji tego typu w niedalekiej przyszłości. Dodany został także przycisk reakcji na wiadomość. Funkcja ta przyda się w grupowych rozmowach, gdzie można będzie odpowiadać na wypowiedzi np. emoji.

Aplikacja zostanie wypuszczona dla wszystkich w najbliższych miesiącach.

YouTube bez denerwujących reklam

YouTube często wyświetla reklamy o długości 30 sekund, których nie da się pominąć. Chcąc obejrzeć film poprzedzony takim materiałem sponsorowanym trzeba zgodzić się na poświęcenie pół minuty na obejrzenie reklamy. YouTube planuje zrezygnować z tego formatu.

Nie nastąpi to jednak wcześniej niż w 2018 roku. Takie materiały zostaną zastąpione nowym formatem reklam, który będzie przyjaźniejszy dla użytkowników serwisu. Mają go też docenić reklamodawcy. Krótszych reklam zmiany nie obejmą.

YouTube przez lata doczekał się sporej konkurencji. Facebook również stawia na filmy i umacniają się usługi do strumieniowania wideo. Dlatego Google musi szukać sposobów na zapewnienie użytkownikom lepszych doświadczeń we własnym serwisie. Pozbycie się denerwujących reklam jest jednym ze sposobów, które mają pomóc w osiągnięciu tego celu.

YouTube wprowadza transmisje na żywo z aplikacji

YouTube w tym tygodniu rozszerzył dostępność transmisji na żywo z poziomu aplikacji dla kolejnych osób. Teraz mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy mają co najmniej 10 tysięcy subskrybentów. Co natomiast mają zrobić YouTuberzy z mniejszą liczbą fanów? Okazuje się, że oni też mogą korzystać z funkcji, ale w przeglądarce.

Już od kilku miesięcy było wiadomo, że YouTube przygotowuje się do wprowadzenia transmisji na żywo z poziomu aplikacji. Najpierw funkcja dostępna była dla wybrańców, a teraz została udostępniona kolejnym osobom. Niestety, ciągle nie na dla wszystkich.

YouTube umożliwia obecnie prowadzenie transmisji na żywo w aplikacji wszystkim osobom, które mają co najmniej 10 tysięcy subskrybentów. Najprawdopodobniej nie mamy jeszcze takiej ilość fanów na kanale, ale istnieje inne rozwiązanie.

Jest nim prowadzenie transmisji na żywo z poziomu przeglądarki internetowej. Twórcy obiecują, że transmisje na żywo z poziomu aplikacji zostaną udostępnione z czasem także dla osób z mniejszą liczbą fanów.

Najszybsze karty pamięci SD na świecie od Sony

Nowa seria kart pamięci SDXC oznaczona symbolem SF-G oferuje prędkość aż 300 MB/s dla odczytu i 299 MB/s dla zapisu. Do dyspozycji mamy karty o pojemnościach 32 GB, 64 GB i 128 GB. Zainteresowani nimi będą szczególnie użytkownicy aparatów z matrycami o dużych rozdzielczościach, którzy często korzystają z trybu seryjnego. A także filmujący sprzętem wymagającym wydajnych nośników. Z prędkości tych skorzystają jednak głównie osoby, których urządzenie jest zgodne ze standardem UHS-II.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location