----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nie od dziś wiadomo, że współczesne technologie są źródłem nowych cywilizacyjnych chorób. Wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem często prowadzi do wad wzroku czy postawy i - jak się okazuje - do listy współczesnych zagrożeń dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia można też dopisać tablety. Taki wniosek przedstawiają naukowcy z amerykańskiego University of Nevada.

Przeprowadzone przez nich badanie wskazuje, iż schorzenie nazwane "iPad neck" objawia się głównie sztywnością i bólem karku oraz barku, i jest głównie spowodowane złą postawą przy korzystaniu z tabletu, a nie czasem, jaki spędzamy nad jego ekranem. Wg naukowców, do problemów przyczyniają się głównie następujące postawy:

  • siedzenie i korzystanie z tabletu bez wsparcia dla pleców
  • siedzenie z tabletem położonym na kolanach
  • przesiadywanie w krześle z tabletem umieszczonym na płaskiej powierzchni biurka / stołu

Naukowcy donoszą, iż tego typu problemy o wiele częścią dotyczą młodszej części populacji oraz kobiet, które cierpią na tego typu kłopoty ponad dwukrotnie częściej niż mężczyźni. Dodatkowo, osoby, które już wcześniej cierpiały na dolegliwości związane karkiem / barkiem o wiele częścią skarżą się na "iPad neck".

Naukowcy podali też kilka rad, aby uniknąć tego problemu:

  • korzystanie z ławek / krzeseł z oparciem
  • używanie specjalnych urządzeń przypominających nam o poprawnej postawie
  • wyposażenie swojego tabletu w stand oraz klawiaturę, dzięki czemu będziemy mieć bardziej wyprostowaną sylwetkę przy jego używaniu
  • ćwiczenia na wzmocnienie mięśni karku oraz barku.

Twój czas na Facebooku

Facebook pracuje nad kolejną funkcją. Ta została nazwana "Twój czas na Facebooku". Jak nietrudno się domyślić, w ten sposób będzie można zobaczyć, ile dokładnie czasu przesiaduje się w popularnym serwisie społecznościowym. Funkcja została dostrzeżona w aplikacji mobilnej na smartfony z systemem Android, ale niedługo ma się pojawić na iOS.

Nowa funkcja nie tylko wyświetli czas spędzany w serwisie. Czasem tym będzie można w prosty sposób zarządzać. Da się ustawić dzienne przypomnienia, które będą nam mówić o tym, że na przykład czas już opuścić serwis i zająć się czymś innym. Będzie można także konfigurować powiadomienia.

Mapy Google z nowościami

Mapy Google w trakcie ostatniej konferencji I/O 2018 doczekały się zapowiedzi wielu zmian i nowości. Te potem zaczęły pojawiać się na urządzeniach wybranych użytkowników, a teraz są już wdrażane masowo. To oznacza, że powinni je widzieć wszyscy użytkownicy aplikacji na urządzenia z systemami Android i iOS.

Mapy Google dostaną przeprojektowaną kartę Eksploruj. Na karcie będą wyświetlane informacje o wydarzeniach, aktywnościach czy miejscach z posiłkami. Kolejną nowością jest karta Dla Ciebie, która ma wyświetlać informacje spersonalizowane pod kątem użytkownika. Te będą dobierane na podstawie odwiedzonych wcześniej miejsc czy zostawionych recenzjach.

Mapy Google w odświeżonej wersji wprowadzają elementy interfejsu oparte na Material Theme. Zobaczymy więcej zaokrąglonych ikonek czy przycisków.

Teraz w aplikacji Mapy Google, jeśli wykonamy gest palcem z dołu do góry, to ujrzymy sekcję Zobacz w pobliżu. Tutaj znajdziemy restauracje, bary i atrakcje znajdujące się w pobliskiej lokalizacji. Widzimy więc, że Google nastawiło się poniekąd głównie na jedzenie. Pojawia się sporo nowych opcji, w tym polecenia miejsc z posiłkami.

YouTube wprowadza płatne subskrypcje

Zarabianie na YouTube to temat, który wzbudza dyskusje od wielu lat. Z jednej strony serwis obrósł w mity mówiące o ogromnych pieniądzach spływających na konta najpopularniejszych jutuberów, z drugiej zaś co jakiś czas rzeczywistość weryfikują inni, opowiadający o niewielkich wpływach z reklam i demonetyzacji materiałów. Niedługo może się to całkowicie zmienić, bowiem YouTube proponuje nowy system nagradzania twórców, oparty na miesięcznej prowizji od płatnych subskrypcji.

Opcja płatnych subskrypcji miałaby być dostępna dla każdego kanału posiadającego co najmniej 100 tysięcy subskrybentów. W zamian za $4.99, płatni użytkownicy dostaną dostęp do specjalnych ikonek, ale także do przedpremierowych materiałów, czy relacji na żywo tworzonych specjalnie dla nich. Każdy inny użytkownik, pragnący je zobaczyć, zostanie odesłany do strony z płatnościami.

Samsung wprowadza do oferty dysk SSD o pojemności 8 TB

Samsung wprowadził do oferty nowy dysk SSD. Tym razem to model, który będzie w stanie przechować aż do 8 TB danych. Osiągnięcie tak dużej pojemności było możliwe za sprawą kości V-NAND. Dysk składa się z 16 układów o pojemności po 512 GB. Nowy dysk Koreańczyków jest też bardzo szybki.

Samsung chwali się, że jego nowy dysk jest w stanie osiągnąć prędkość sekwencyjnego odczytu danych na poziomie aż 3.1 GB/s. Jest to możliwe za sprawą szybkiego interfejsu PCI-Express 4.0. Nie brakuje też wsparcia dla standardu NVMe 1.3.

Nowy dysk Samsung oferuje jedynie w sektorze biznesowym. To nie jest kolejny dysk, który możemy zainstalować w zwykłym PC. Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniu w serwerach, gdzie liczy się nie tylko szybki transfer plików, ale także duży rozmiar miejsca na dane.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location