----- Reklama -----

Chicago Auto Show

Chicago Auto Show

Największe targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej ruszają w ten weekend w centrum wystawienniczym McCormick Place. Prezentowanych będzie przeszło tysiąc samochodów, wyprodukowanych przez najlepsze firmy motoryzacyjne na świecie. W tym roku impreza odbędzie się po raz 111.

Chicagowska wystawa to przegląd bieżącej produkcji firm motoryzacyjnych obecnych na rynku amerykańskim. Koncerny przedstawiają tu swoje modele premierowe, a także niektóre koncepty, czyli samochody przyszłości. 

Chicago Auto Show to przede wszystkim oferta dla konsumentów. Ponad połowa osób, które zwiedziły wystawę deklarowała, że zamierza kupić nowy samochód w ciągu roku. 60 procent odwiedzających wystawę to mężczyźni, 40 procent – kobiety. Zwiedzający Chicago Auto Show średnio spędza tam 4 godziny.

Pierwsze targi motoryzacyjne Auto Show w Chicago odbyły się w 1901 roku. Ich organizatorem jest Chicago Automobile Trade Association, stowarzyszenie skupiające głównie dealerów samochodowych. Po raz pierwszy liczba zwiedzających przekroczyła milion w 1997 roku i od tego czasu utrzymuje się na tym poziomie.

Więcej informacji na www.ChicagoAutoShow.com

Szczegóły wydarzenia

Data 02-09-2019
Zakończenie 02-18-2019
Cut off date 02-18-2019
Miejsce McCormick Place