----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jedną z pierwszych imprez andrzejkowych w Chicago była zabawa, którą 17 listopada w Domu Podhalan zorganizowali rodzice dzieci i młodzieży tańczącej w Szkółce Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

„Dzisiaj jest czas dla rodziców. Dochód z naszej zabawy zasili konto zespołu. Będą pieniądze na dofinansowanie wycieczki dla dzieciaków. Szkółka jest zespołem, który występuje na wielu imprezach zarówno związkowych jak i poszczególnych kół. Rocznie jest to około 50 występów. To bardzo duży wysiłek dla tych dzieci. W ramach podziękowania im za tę pracę i wysiłek staramy się organizować im wyjazdy na wycieczki, żeby również miały radość ze swojej aktywności artystycznej, a nie tylko ćwiczenia i występy” – powiedziała kierownik zespołu Bożena Mąka.

Zespół istnieje już 39 lat. W jego ramach taniec i śpiew góralski obecnie kultywują 64 tancerki i tancerze w wieku od czterech do szesnastu lat. Na przestrzeni blisko czterdziestu lat spośród członków zespołu wyszło wielu laureatów konkursów na królową i zbójnika związku. Rokrocznie zespół uczestniczy w konkursie par tanecznych. W tym roku młodzi tancerze wytańczyli na tym konkursie trzy pierwsze, jedno drugie i jedno trzecie miejsce. Wystąpiło siedem par, spośród których pięć wróciło z góralskimi Oskarami.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location