----- Reklama -----
 • Facebook wprowadza funkcję wirtualnego nagrobka

  Monitor 03/15/2019

  Na Facebooku już od pewnego czasu istnieją tzw. konta in memoriam, czyli należące do zmarłych osób. Teraz Facebook wzbogaca ich funkcjonalność o wirtualny nagrobek, na którym mogą pisać znajomi zmarłej osoby.

  Dla ogromnej liczby osób Facebook jest dziś jednym z głównych sposobów kontaktu ze znajomymi i

  ...
  Czytaj wiecej
 • Wideo na YouTube Kids uczy dzieci jak popełnić samobójstwo

  Newsflash

  Większość rodziców bez większych obaw pozwala swoim dzieciom oglądać kanał YouTube Kids, przyjazną dzieciom wersję platformy wideo, ale niepokojące filmiki, odkryte niedawno przez niektóre z matek udowadniają, że również ten kanał może być niebezpieczny dla dzieci.

  Kobieta z Florydy

  ...
  Czytaj wiecej
 • Ostrzeżenie przed „48-godzinnym wyzwaniem”

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Nowe ostrzeżenie zostało wydane dla rodziców, dotyczące najnowszego trendu w mediach społecznościowych.

  Nazywa się ono „48-godzinnym wyzwaniem” i zachęca dzieci i młodzież do znikania na 48 godzin.

  Zaginione dziecko gromadzi punkty za wszelkie wzmianki w mediach społecznościowych

  ...
  Czytaj wiecej
 • Microsoft ostrzega użytkowników Internet Explorera

  Monitor 02/15/2019

  Microsoft pozbył się marki Internet Explorer już prawie cztery lata temu. Zamiast tamtej przeglądarki pojawił się Edge, który miał być nowoczesną wersją IE. Firma dawno też przestała wspierać Internet Explorera. Teraz Chris Jackson z pionu cyberbezpieczeństwa przypomina, że używanie IE może być po prostu

  ...
  Czytaj wiecej
 • Facebook zainwestuje 300 milionów w wiadomości lokalne

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Gigant mediów społecznościowych poinformował, że planuje zainwestowanie 300 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat w inicjatywy informacyjne, koncentrując się na lokalnych programach informacyjnych.

  Pieniądze zostaną przeznaczone na granty dla lokalnych redakcji i inwestowanie w

  ...
  Czytaj wiecej
 • Facebook testuje nową opcję zakupów w Messengerze

  Monitor 12/14/2018

  Facebook potwierdził, że prowadzi program pilotażowy nowej funkcji w komunikatorze Messenger, która powiązana jest z zakupami.

  Będą to filmy, swego rodzaju dema produktów, które będą mogły być wyświetlane w popularnym komunikatorze.

  W trakcie oglądania wideo będzie można zrobić zrzut ekranowy

  ...
  Czytaj wiecej
 • „Kiedy celuję, nie pudłuję”

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Policja aresztowała ucznia, który opublikował internetowe pogróżki skierowane w stronę szkoły średniej Oak Lawn Community High School.

  Przedstawiciele szkoły twierdzą, że wiadomość z pogróżkami została zamieszczona w niedzielę na stronie Snapchat i zawierała komentarz dotyczącej

  ...
  Czytaj wiecej
 • Śmiertelna zabawa w duszenie

  Newsflash

  Matka z Kolorado ostrzega przed niebezpieczną „zabawą”, popularną wśród nastolatków, tzw. „choking challenge”, w wyniku której straciła swojego 11-letniego syna.

  Kobieta ma nadzieję, że dzięki jej tragedii inni rodzice dowiedzą się o coraz bardziej popularnym wyzwaniu z sieci i

  ...
  Czytaj wiecej
 • Uczeń Maine East High School aresztowany

  Wiadomości z Chicago i okolic

  18-letni uczeń szkoły średniej Maine East został aresztowany i oskarżony po tym, jak opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym trzyma broń.

  Mustafa Obaid został aresztowany około godz. 1 w nocy w środę w De Plaines. 18-latek we wtorek wieczorem umieścił na portalu Snapchat

  ...
  Czytaj wiecej
 • Czy to twój plastik?

  Newsflash

  Odpowiednik jednej ciężarówki pełnej plastiku wpada do oceanów co minutę. Skąd pochodzą te wszystkie śmieci? Aby rozwiązać kryzys związany z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi, organizacja Greenpeace postanowiła zdobyć najbardziej dokładne informacje dotyczące pochodzenia plastikowych

  ...
  Czytaj wiecej
 • Wyciek danych użytkowników Facebooka

  Wiadomości z Chicago i okolic

  We wtorek Facebook poinformował, że dane około 4 milionów użytkowników mogły zostać niewłaściwie wykorzystane przez aplikację innej firmy.

  Portal zablokował aplikację myPersonality i twierdzi, że będzie informować te osoby, które zdecydowały się udostępnić swój profil Facebook, dodając, iż

  ...
  Czytaj wiecej
 • Microsoft chce, aby firmy jak najszybciej porzuciły Windows 7

  Monitor 07/27/2018

  Windows 7, choć debiutował prawie dziesięć lat temu, nadal ma bardzo duży udział na rynku systemów operacyjnych. Według StatCounter znajduje się obecnie na prawie 40% komputerów. Microsoft nie chce, aby doszło do powtórki z Windows XP, który po zakończeniu wsparcia nadal okupował wiele komputerów. Dlatego gigant z

  ...
  Czytaj wiecej
 • Facebook stracił miliardy

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Akcje Facebooka spadły w czwartek o ponad 100 miliardów dolarów, co stanowi największy spadek wartości w historii Wall Street – wynika z informacji podanych przez Washington Post.

  Akcje straciły 19 procent wartości w czwartek po tym, jak zarząd ostrzegł, że wzrost przychodów będzie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Twitter zawiesił ponad 70 milionów fałszywych kont

  Monitor 07/13/2018

  The Washington Post donosi, że Twitter miał zawiesić działalność ponad 70 milionów kont. I to tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, czyli maja oraz czerwca bieżącego roku. W tym miesiącu firma wciąż pozbywa się kolejnych tysięcy czy milionów generatorów fake newsów.

  Z doniesień tych dowiadujemy się

  ...
  Czytaj wiecej
 • Dawcy organów w sieci

  Newsflash

  Ludzie korzystają z mediów społecznościowych, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie dawców narządów - „To może uratować moje życie”.

  Kiedy Melanie Perry wygląda z okna swojego mieszkania na siódmym piętrze wieżowca, ma widok na lądowisko dla helikopterów University of Chicago Medical

  ...
  Czytaj wiecej
 • Facebook opublikował prywatne posty

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Przedstawiciele firmy tłumaczą, że błąd oprogramowania spowodował, iż niektóre prywatne posty zostały opublikowane. Sprawa może dotyczyć nawet 14 milionów użytkowników, a do problemów dochodziło przez kilka dni w maju.

  Facebook twierdzi, iż problem został naprawiony, ale to kolejny skandal

  ...
  Czytaj wiecej
 • TOP 100 najcenniejszych marek

  Monitor 06/01/2018

  Według rankingu BrandZ najcenniejszą marką na świecie jest Google. Zaraz za nim znajduje się Apple, które jest warte prawie 300.6 miliarda dolarów. Trzecie miejsce to Amazon i 207 miliardów dolarów. Dalej znajdują się Microsoft oraz Tencent. Reszta pierwszej dziesiątki to np. Facebook, AT&T i McDonald's. Co

  ...
  Czytaj wiecej
 • YouTube Music

  Monitor 05/18/2018

  YouTube poinformowało na swoim oficjalnym blogu, że co najmniej miliard melomanów odwiedza serwis każdego miesiąca, odkrywa nową muzykę i przeszukuje katalog ponad dwóch milionów artystów. Ale YouTube to serwis wideo, nie muzyczny. To jednak ma się zmienić, gdyż serwis wprowadzi nową usługę.

  YouTube Music

  ...
  Czytaj wiecej
 • Oskarżeni o handel bronią na stronie Facebook

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Trzech mężczyzn wykorzystujących portal społecznościowy do przeprowadzenia transakcji handlu bronią palną, usłyszało zarzuty po tym, jak władzom federalnym udało się przerwać sieć sprzedaży pomiędzy Chicago a Kentucky.

  Chicagowskie oddziały Crime Gun Strike Force aresztowały trzech

  ...
  Czytaj wiecej
 • Google Chrome 66

  Monitor 04/20/2018

  Chrome 66 to najnowsza odsłona przeglądarki Google, która jest już dostępna na urządzenia z Windows, macOS i Linuksa. Program wprowadza kilka nowych funkcji, takich jak, łatwe eksportowanie zapamiętanych haseł czy nowy mechanizm dla Windows, który ma ostrzegać użytkowników po nagłym zamknięciu się programu, gdy

  ...
  Czytaj wiecej