----- Reklama -----
 • Szkoły otwarte do końca roku szkolnego

  Monitor 04/28/2017

  Burmistrz Rahm Emanuel ogłosił w piątek, że szkoły publiczne w Chicago pozostaną otwarte do końca roku szkolnego, a nie jak ostrzegano wcześniej - zamknięte o 20 dni wcześniej, czyli 1 czerwca. "Dzieci w  Chicago będą w szkole do końca roku szkolnego , bo tam jest ich miejsce" -

  ...
  Czytaj wiecej
 • Najlepsza szkoła średnia w Illinois

  Monitor 04/28/2017

  Northside College Prep została uznana za najlepszą szkołę średnią w Illinois, ale w sumie siedem chicagowskich placówek publicznych znalazło się w czołowej dziesiątce w stanie Illinois w 2017 roku. Takie są wyniki dorocznego rankingu opublikowanego przez News & World Report.

  Po Northside College

  ...
  Czytaj wiecej
 • Prezydent krytycznie o chicagowskich szkołach

  Monitor 04/07/2017

  Burmistrz odpiera atak: „To nieprawdziwe informacje”.

  Prezydent Trump przeważnie krytycznie wypowiada się na temat Chicago w kontekście przemocy z bronią palną, ale tym razem wymienił nasze miasto w gronie tych, które mają poważne problemy z systemem publicznych szkół. Na komentarz prezydenta od

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nie będzie strajku nauczycieli 1 maja

  Monitor 04/07/2017

  Przedstawiciele związku zawodowego nauczycieli Chicago Teachers Union spotkali się w środę, aby porozmawiać o możliwej jednodniowej akcji protestacyjnych, ale wycofali się z planów przeprowadzenia strajku w dniu 1 maja.

  Związek zamierza jednak wziął udział w marszach odbywających się 1

  ...
  Czytaj wiecej
 • Rodzinny plan na wypadek deportacji

  Newsflash

  Pozostać w Stanach Zjednoczonych czy udać się za deportowanymi rodzicami - takiej decyzji najbardziej obawiają się teraz młodzi imigranci objęci programem DACA. Wiele rodzin, głównie tych, których członkowie mają różny status imigracyjny, zaczęło przygotowywać plan na wypadek ich rozdzielenia.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chicago Bulls ofiarowali $1 milion na CPS

  Monitor 04/07/2017

  Chance the Rapper ogłosił właśnie donację w wysokości miliona dolarów, jaką zobowiązała się zrobić drużyna Chicago Bulls na rzecz chicagowskich szkół publicznych, CPS.

  Muzyk, który zdobył ogromną popularność i próbuje ją wykorzystać, aby pomóc szkołom w Chicago, dostał właśnie ogromną

  ...
  Czytaj wiecej
 • Dzieci dostały nowe buty i rowerki

  Monitor 03/24/2017

  Ponad 100 uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej zostało zaskoczonych niespodzianką w postaci pary nowych butów, nowego rowerka i obiadową torbą pełną żywności.

  Dzieci z przedszkola, pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej Manierre w chicagowskiej dzielnicy Old Town, nie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Pamięta 1,011 cyfr liczby Pi

  Monitor 03/17/2017

  14 marca to międzynarodowy dzień liczby Pi, o której większość z nas pamięta z lekcji matematyki tyle, że wynosi ona 3.14. Pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy i niezależnie od wielkości okręgu, wynosi ona zawsze tyle samo. Liczba Pi jest nieskończona.

  Recytacja cyfr liczby Pi to

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nie będzie strajku szkół czarterowych

  Monitor 03/17/2017

  Udało się uniknąć zapowiadanego na 17 marca strajku nauczycieli czarterowych szkół sieci Aspira, zrzeszonych w związkach zawodowych Chicago Alliance of Charter Teachers and Staff. Osiągnięto porozumienie w sprawie 2-letniego kontraktu zatrudnienia. 

  Na mocy nowej umowy zbiorowej,

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chance podał listę szkół, które otrzymają $10K

  Monitor 03/10/2017

  Chance the Raper ogłosił w czwartek listę 9 szkół, które otrzymają czeki na $10,000.

  23-letni muzyk, którego prawdziwe nazwisko to Chancellor Bennett, ogłosił, że przeznaczy milion dolarów z własnych funduszy na Chicago Public Schools. Wezwał także prywatne firmy i korporacje do składania

  ...
  Czytaj wiecej
 • Związek nauczycieli CPS szykuje strajk na 1 maja

  Monitor 03/10/2017

  Związek zawodowy nauczycieli chicagowskich szkół publicznych (CTU) rozważa przeprowadzenie 1 maja jednodniowego strajku. Akcja protestacyjna miałaby zwrócić uwagę opinii publicznej na "poważny kryzys" budżetowy w CPS.

  Nauczyciele chicagowskich szkół publicznych (CPS) dołączyliby do masowych

  ...
  Czytaj wiecej
 • Alarm bombowy w żydowskiej szkole

  Monitor 03/10/2017

  We wtorek rano informacja o podłożeniu bomby zmusiła do ewakuacji żydowskiej szkoły w dzielnicy Edgewater.

  Policja poinformowała, że mężczyzna zadzwonił do szkoły około 9:10 rano i powiedział, że w środku znajduje się bomba. Pracownicy podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji uczniów i

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chance przekazuje milion dolarów na szkoły

  Monitor 03/10/2017

  Chance the Raper przeznaczy milion dolarów ze swoich prywatnych funduszy na Chicago Public School Foundation - co ogłosił w poniedziałek po południu na konferencji prasowej, która miała miejsce po spotkaniu z gubernatorem Raunerem w ubiegłym tygodniu. Celem spotkania było omówienie możliwości finansowania

  ...
  Czytaj wiecej
 • Raper rozczarowany spotkaniem

  Monitor 03/04/2017

  Chance the Rapper nie krył swojego rozczarowania po osobistym spotkaniu z gubernatorem Bruce'em Raunerem, które dotyczyło tematu finansowania szkół.

  Muzyk chciał wykorzystać swój status gwiazdy, aby coś zmienić. Swoje obawy i wątpliwości dotyczące tematu finansowania edukacji w Illinois

  ...
  Czytaj wiecej
 • Wyciekły dane osobowe uczniów CPS

  Monitor 03/04/2017

  Poufne dane uczniów chicagowskich szkół publicznych (CPS) umieszczono na niezabezpieczonych stronach internetowych. Prawnicy nie mają wątpliwości, że dystrykt złamał w ten sposób prawo. CPS zobowiązane jest do ochrony prywatności dzieci.

  Daty urodzenia czy

  ...
  Czytaj wiecej
 • CPS chce skrócić rok szkolny, bo nie ma pieniędzy

  Monitor 03/04/2017

  Czy rok szkolny w chicagowskich szkołach publicznych zakończy się już 1 czerwca? Takim scenariuszem straszy kuratorium oświaty CPS, jeżeli stan nie wesprze dystryktu pieniędzmi. Dzieci straciłyby 13 dni nauki, bo koniec roku szkolnego zaplanowano na 20 czerwca.

  "Nie ma wątpliwości, że zakończenie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Kto na kuratora: kobiety kontra mężczyźni

  Monitor 09/09/2016

  69 procent osób, które zajmują kierownicze stanowiska w strukturze oświaty publicznej w Illinois, to biali mężczyźni, a tylko 6 procent pracowników to przedstawiciele mniejszości. Wśród nauczycieli dominują kobiety.

  77 procent pedagogów w Illinois to kobiety, ale okręgi szkolne oświaty

  ...
  Czytaj wiecej
 • Ostrzegamy, że nie będzie ostrzeżeń

  Newsflash

  Głośno zrobiło się ostatnio o University of Chicago za sprawą listu, jaki otrzymali rozpoczynający tam naukę studenci. Dla jednych był on dowodem na ciągłe istnienie ośrodków wolnej myśli i słowa. Dla innych groźbą pod adresem skrzywdzonych przez los i życie młodych ludzi.

  W ubiegłym roku

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mniej uczniów, mniej pieniędzy

  Monitor 09/02/2016

  "Naszym celem jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji publicznej każdemu dziecku w każdej dzielnicy, która przygotuje je do osiągnięcia sukcesu na studiach, w karierze i społeczeństwie" - taki cel przyświeca chicagowskiej oświacie publicznej (CPS). Jego realizacja z roku na rok staje się trudniejsza, bo

  ...
  Czytaj wiecej
 • Ruszyły zapisy do jesiennych programów Chicago Park District

  Monitor 08/19/2016

  Od poniedziałku ruszyła rejestracja internetowa na jesienne programy oferowane przez Chicago Park District.

  Programy dają możliwość zabawy i nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych w miejskich parkach w Chicago poprzez różnorodne programy edukacyjne, sportowe i rekreacyjne. W ich ofercie

  ...
  Czytaj wiecej