----- Reklama -----
 • Darmowy przejazd CTA

  Monitor 08/11/2017

  Po raz siódmy z rzędu CTA zapewnia bezpłatne przejazdy w pierwszym dniu szkoły uczniom Chicago Public Schools i towarzyszącym im rodzicom.

  We wspólnym oświadczeniu urzędu burmistrza i CTA podano, że bezpłatne przejazdy autobusowe i kolejowe oferowane będą w dniu 5 września.

  Program

  ...
  Czytaj wiecej
 • CPS zwalnia 950 pracowników

  Monitor 08/11/2017

  Chicago Public School zapowiedziało zwolnienie 950 pracowników na kilka tygodni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

  Władze chicagowskich szkól publicznych twierdzą, że taka sytuacja ma miejsce co rok i wynika ze zmian w zapisach do szkół, dostosowaniu programu i potrzeb akademickich

  ...
  Czytaj wiecej
 • Weto gubernatora zablokowało pieniądze dla szkół

  Monitor 08/04/2017

  Zgodnie z zapowiedziami gubernator Bruce Rauner zawetował we wtorek senacką ustawę o finansowaniu szkół publicznych. 855 szkolnych dystryktów w Illinois z niecierpliwością oczekuje na kolejne decyzje w tej sprawie. Pieniądze od stanu muszą zostać im przekazane do 10 sierpnia, aby nowy rok szkolny rozpoczął się

  ...
  Czytaj wiecej
 • Oskarżony nie przyznaje się do porwania studentki

  Monitor 07/21/2017

  Były student University of Chicago, oskarżony o porwanie zaginionej studentki, nie przyznaje się do winy.

  28-letni Brendt Christensen został oskarżony o porwanie 26-letniej Yingying Zhang w dniu 9 czerwca z kampusu w Urbana, znajdującego się ok. 140 mil na południowy zachód od Chicago.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Bitwa o pieniądze dla szkół

  Newsflash

  W Springfield zakończyła się bitwa o budżet, ale trwa o dofinansowanie szkół publicznych w Illinois. Emocje wzrosły po tym, jak gubernator Bruce Rauner zapowiedział, że zawetuje ustawę przyjętą przez stanowy Senat jeszcze w maju.

  Bruce Rauner w poniedziałek wezwał przewodniczącego Senatu, Johna

  ...
  Czytaj wiecej
 • $50,000 za informacje ws. zaginionej studentki

  Monitor 07/21/2017

  Już drugi miesiąc trwają poszukiwania zaginionej chińskiej studentki. Organizacja Crime Stoppers zwiększyła nagrodę oferowaną za pomoc w jej odnalezieniu do $50,000.

  Przedstawiciele Crime Stoppers i rodzina Yingying Zhang, która w dniu 9 czerwca została porwana z przystanku na kampusie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Planowali strzelaninę w szkole w Park Ridge?

  Monitor 07/14/2017

  Dwóch nastolatków w wieku 12 i 15 lat, z Park Ridge, na północno-zachodnich przedmieściach, zostało aresztowanych w związku z pogróżkami zamieszczonymi w mediach społecznościowych pod adresem szkoły średniej Maine South. Grożą im zarzuty kryminalne. Przed sądem powiatu Cook dla nieletnich staną 31

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nowe centrum szkolenia policji i strażaków

  Monitor 07/07/2017

  Akademia policyjna i straży pożarnej w przyszłości przeniesie się ze swoich ciasnych pomieszczeń do nowego ośrodkach szkolenia służb bezpieczeństwa. Kompleks, którego wybudowanie ma kosztować co najmniej 95 milionów dolarów, powstanie w dzielnicy West Garfield Park.

  Nowa, wspólna akademia dla

  ...
  Czytaj wiecej
 • Porywaczowi chińskiej studentki grozi dożywocie

  Monitor 07/07/2017

  Strona internetowa "Abduction 101", o której pewnie mało kto wcześniej słyszał, znalazła się w samym centrum śledztwa w sprawie porwania chińskiej studentki w Illinois. O uprowadzenie 26-letniej Yingying Zhang, poszukiwanej od 9 czerwca, został oskarżony 28-letni Brendt Allen Christensen, były student U of I.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Podejrzany o uprowadzenie zaginionej studentki

  Monitor 06/30/2017

  27-letni mężczyzna z Champaign w Illinois, został aresztowany i oskarżony o porwanie zaginionej studentki University of Illinois, Yingying Zhang.

  Brendt Christensen bedzie przetrzymywany w areszcie aż do pierwszej rozprawy w sądzie federalnym, która odbędzie się w poniedziałek, 3

  ...
  Czytaj wiecej
 • $70,000 odsetek dziennie

  Monitor 06/30/2017

  Chicago Public School pożyczło kolejnych 112 milionów dolarów, z oprocentowaniem pożyczki w wysokości 6.41%. Chicago Sun-Times poinformowało, że stawka ta jest czterokrotnie wyższa od tego, co zapłaciłby rząd miasta z lepszą punktacją kredytową.

  Kolejna pożyczka nastąpiła po tym, jak

  ...
  Czytaj wiecej
 • FBI odnalazło poszukiwany samochód

  Monitor 06/30/2017

  Biuro FBI poinformowało, że odnalazło poszukiwanego czarnego Saturna, który miał związek ze sprawą zaginięcia chińskiej studentki z University of Illinois.

  We wtorkowym oświadczeniu agencja poinformowała, że otrzymała wiele wskazówek dotyczących poszukiwanego samochodu, a także że w

  ...
  Czytaj wiecej
 • Apel rodziców porwanej Chinki

  Monitor 06/30/2017

  FBI uważa, że Yingying Zhang, zaginiona studentka z Chin, została porwana z University of Illinois. Agencja zapewnia, że odnalezienie 26-latki jest w tej chwili jednym z jej priorytetów.

  Rodzina dziewczyny w sobotę wieczorem wygłosiła emocjonalny apel o jej bezpieczny powrót do domu

  ...
  Czytaj wiecej
 • Koniec roku szkolnego CPS. A co po wakacjach?

  Monitor 06/23/2017

  Wtorek był ostatnim dniem nauki w chicagowskich szkołach publicznych. Wakacje dla uczniów to okres wypoczynku, a dla dyrektorów i nauczycieli letnie miesiące w tym roku to niepewność związana z sytuacją finansową CPS.

  Burmistrz Rahm Emanuel kolejny raz zapewnił, że chicagowskie szkoły publiczne,

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nagroda za pomoc w odnalezieniu studentki

  Monitor 06/23/2017

  FBI oferuje nagrodę w wysokości 10,000 dolarów za informacje, które pomogą w odnalezieniu poszukiwanej studentki z Chin, która zniknęła z University of Ilinois.

  26-letnia Yingying Zhang zaginęła 9 czerwca. Na nagraniu z kamer bezpieczeństwa znajdujących się na terenie kampusu widać, jak

  ...
  Czytaj wiecej
 • Dreamersi na razie bezpieczni

  Newsflash

  Administracja prezydenta Trumpa wydała oświadczenie dotyczące tzw. "marzycieli", czyli osób, które przyjechały do tego kraju nielegalnie jako dzieci i kontynuowały naukę w Stanach Zjednoczonych. Nie stracą oni ochrony przed deportacją i możliwości zatrudnienia - przynajmniej na razie. Oświadczenie zostało

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chance the Rapper otrzyma nagrodę za działalność humanitarną

  Monitor 06/09/2017

  Po zdobyciu trzech statuetek Grammy i znalezieniu się na wielu krajowych nagłówkach gazet za pracę wykonaną na rzecz chicagowskich szkół publicznych i przeznaczeniu prywatnych funduszy na CPS, pochodzący z Chicago muzyk otrzyma w tym miesiącu kolejne wyróżnienie.

  BET ogłosiła we wtorek, że

  ...
  Czytaj wiecej
 • Szkoły zostaną otwarte w terminie

  Monitor 06/02/2017

  Kurator oświaty CPS, Forrest Claypool poinformował we wtorek, że szkoły w nowym roku szkolnym zostaną otwarte we właściwym terminie, niezależnie od tego, czy otrzymają od stanu fundusze na finansowanie systemu edukacji w mieście.

  "Otworzymy szkoły jesienią w nowym roku szkolnym, zrobimy

  ...
  Czytaj wiecej
 • Pracownicy Northeastern Illinois University stracą pracę

  Monitor 06/02/2017

  Trwający prawe dwa lata impas budżetowy spowodował, że uniwersytet Northeastern Illinois przeżywa poważne problemy finansowe. Choć władze szkoły usilnie pracowały nad znalezieniem rozwiązania w związku z redukcją stanowego finansowania, wprowadzając coraz bardziej radykalne strategie, które miały pomóc

  ...
  Czytaj wiecej
 • Burmistrz ogłasza plan pożyczkowy

  Monitor 05/19/2017

  Administracja burmistrza Rahma Emanuela ogłosiła w piątek plan pożyczkowy na sumę 389 milionów, dzięki któremu szkoły CPS pozostaną otwarte do końca roku szkolnego, a nauczycielom wypłacone będą emerytury.

  Rada miejska Chicago będzie głosować nad przyjęciem tego projektu na posiedzeniu,

  ...
  Czytaj wiecej