----- Reklama -----
 • Disney znowu usypia dzieci

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer telefonu, aby usłyszeć w słuchawce głos ulubionych bajkowych bohaterów opowiadający bajki na dobranoc.

  Firma Disney ogłosiła ponowne uruchomienie bezpłatnej linii telefonicznej na dobranoc, aby zapewnić rodzicom chwilę zasłużonego odpoczynku, a

  ...
  Czytaj wiecej
 • Galapagos: Santa Fe

  Monitor 09/20/2019

  Dziennik pisany kolorami, cz. 7: Santa Fe

  Majowe, poniedziałkowe popołudnie

  W kwietniu 2020 ponownie organizujmy wyjazd do Ekwadoru i egzotyczne wyspy Galapagos, w związku z czym odżyły wspomnienia z jednej z licznych wypraw sprzed paru lat.

  Blisko 3-godzinny spacer po

  ...
  Czytaj wiecej
 • Koguty i kury do adopcji

  Newsflash

  Ludzie zwykle adoptują psy i koty, ale w Chicago pojawiło się nowe zjawisko: do schronisk trafiają coraz częściej kury i koguty, które później przeznaczane są do adopcji.

  Działania ratunkowe są prowadzone przez trzy grupy: Chicago Animal Care and Control, miejskie schronisko dla zwierząt

  ...
  Czytaj wiecej
 • Zdjęcia Google pomogły rozwiązać sprawę zaginięcia

  Ciekawostki

  Wsiadł do auta, zadzwonił do dziewczyny, że zaraz przyjedzie i ślad po nim zaginął. Przypadkiem dzięki mieszkańcowi tej okolicy przeglądającemu Google Earth i zdjęciom z drona odnaleziono zatopiony samochód. W nim znajdował się szkielet zaginionego 22 lata temu mieszkańca Florydy.

 • Kosmiczny zegarek stworzony przez Polaka

  Ciekawostki

  Polak zaprojektował „kosmiczny” zegarek, który wyglądem nawiązuje do misji Apollo.

  ... Czytaj wiecej

 • Tajemnicze koncerty

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Sofar to innowacyjne podejście do wrażeń muzycznych. Każdy z niewielkich, kameralnych koncertów odbywa się w wyjątkowym miejscu, takim jak czyjś salon lub opuszczony magazyn.

  Wiele uroku oferowanego przez Sofar, to tajemnica, która go otacza. Podczas koncertów występuje trzech artystów

  ...
  Czytaj wiecej
 • Ćwiczenia awaryjne na O'Hare

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Międzynarodowe lotnisko O’Hare w sobotę wyglądało jak miejsce katastrofy, ale okazało się, że wszystko zostało zaplanowane.

  Zespoły ratunkowe z ponad 30 agencji brały udział w symulowanych ćwiczeniach awaryjnych. Na płycie lotniska pojawiły się wozy strażackie i radiowozy policyjne, a

  ...
  Czytaj wiecej
 • Jak wydobywa się gaz i ropę?

  Ciekawostki

  Wizyta w Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Lubiatów.

  Źródło: „Jak

  ...
  Czytaj wiecej
 • Królowa zawiesiła obrady parlamentu

  Ciekawostki

  Nietypowa sytuacja podczas obrad parlamenty brytyjskiego. Przedstawiciel Korony Królewskiej wszedł na obrady i oznajmił że z zgodnie z wolą Królowej, sesja Parlamentu zostaje zakończona w trybie natychmiastowym a parlament zawieszony na miesiąc czasu.

  Źródło: „11 ćwiczeń, które

  ...
  Czytaj wiecej
 • Bakcylofobia

  Monitor 09/13/2019

  Siedziałem niedawno w poczekalni u lekarza i z nudów sięgnąłem po jedno z czasopism leżących na stoliku. Tak się złożyło, choć nie wiem, ile w tym było przypadku, że niemal od razu trafiłem na artykuł dotyczący zarazków, a właściwie miejsc ich nadmiernego występowania.

  Jednym z

  ...
  Czytaj wiecej
 • Copernicus Center w Open House Chicago

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Ponad 350 zabytkowych i unikalnych budynków będą mogli w tym roku odwiedzić miłośnicy architektury w ramach dorocznej imprezy Open House Chicago. W tym roku na liście znalazł się Copernicus Center.

  Open House Chicago to prezentacja bogactwa i różnorodności architektury Wietrznego Miasta.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Ikona, która “płacze” w chicagowskiej cerkwi

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Wierni z cerkwi Świętej Trójcy w dzielnicy Belmont Central na północnym zachodzie Chicago liczyli na cud, który uratuje ich świątynię przed sprzedażą. 

  Ksiądz Nicholas Jonas z tego greckiego kościoła prawosławnego przyznał, że był oszołomiony, kiedy zobaczył łzy spływające po twarzy

  ...
  Czytaj wiecej
 • Coś dziwnego dzieje się na Antarktydzie

  Ciekawostki

  Coś bardzo dziwnego dzieje się na najzimniejszym miejscu na Ziemi. To sprawia, że cały kontynent trzęsie się nawet kilkaset razy w ciągu jednej nocy. Choć brzmi to przerażająco,  nawet dla najbardziej doświadczonych obserwatorów, całe to szaleństwo ma naukowe wytłumaczenie.

 • Ulubione miejsca mieszkańców miasta

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Fasolka. Wrigley Field. Art Institute. Navy Pier. Istnieje wiele powodów, dla których te popularne atrakcje turystyczne są również cenione przez mieszkańców miasta, którzy wymienili je jako niektóre ze swoich ulubionych miejsc w ramach projektu artystycznego „Głosy miasta” („Voices of the

  ...
  Czytaj wiecej
 • Ukryte piękno systemów wodnych

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Woda, którą pijemy każdego dnia, płynie z kranu, którego obsługi nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jednak, aby stało się to możliwe, woda odbyć długą i skomplikowaną podróż poprzez rozległą sieć tuneli, rur i systemów filtracyjnych, których większość z nas nigdy nie zobaczy.

  Chicagowski

  ...
  Czytaj wiecej