----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

23-letni mężczyzna, w przeszłości karany, został oskarżony o okrutne oszustwo polegające na udawaniu zaginionego od wielu lat chłopca z miejscowości Aurora, w Illinois, i składanie fałszywych zeznań władzom federalnym.

FBI stwierdziło, że aresztowany Brian Rini dwukrotnie składał fałszywe oświadczenia, przedstawiając się jako ofiara handlu osobami nieletnimi.

Pochodzący z miejscowości Medina, w Ohio, mężczyzna trafił w czwartek do więzienia w Cincinnati, dzień po tym, jak powiedział władzom, że jest 14-letnim Timmothym Pitzenem, który zaginął w 2011 roku w wieku 6 lat.

„Postawienie oskarżeń powinno stanowić ostrzeżenie o szkodach, jakie takie fałszywe roszczenia mogą wyrządzić” – powiedział adwokat Benjamin Glassman. „To nie jest w porządku ze względu na ból rodziny tego zaginionego chłopca”.

Historia Riniego na krótko wzbudziła nadzieję wśród krewnych Timmothy’ego, że zniknięcie dziecka zostało ostatecznie rozwiązane po długich ośmiu latach poszukiwań. Ale nadzieje te zostały brutalnie zniszczone, gdy pojawiły się wyniki przeprowadzonych testów DNA.

„To druzgocące. To jak ponowne przeżywanie tamtego dnia” – powiedziała ciotka zaginionego chłopca, Kara Jacobs.

Rini, który został znaleziony biegnący ulicą i szukający pomocy, powiedział władzom, że właśnie uciekł swoim prześladowcom po latach przetrzymywania. Według FBI, mężczyzna twierdził, iż był zmuszony do stosunków seksualnych z więziącymi go mężczyznami.

Po konfrontacji z wynikami badań DNA, Rini potwierdził swoją prawdziwą tożsamość, mówiąc, że o historii Timmothy’ego usłyszał w programie telewizyjnym i chciał wykorzystać tę okazję, aby uciec od swojej rodziny.

Rani powiedział, że żałuje, iż nie ma ojca takiego jak Timmothy, ponieważ gdyby on sam zaginął, jego ojciec po prostu nie przestawałby pić.

DNA Riniego znajdowało się już w policyjnych aktach ze względu na jego kryminalną przeszłość. Został zwolniony z więzienia niecały miesiąc wcześniej po odbyciu kary ponad roku więzienia za włamanie i wandalizm. Dwukrotnie wcześniej podawał się za ofiarę handlu nieletnimi, ale w obu przypadkach został zidentyfikowany po pobraniu odcisków palców.

W 2017 Rini był leczony w ośrodku w Ohio dla osób z problemami w zakresie zdrowia psychicznego lub uzależnień – wynika z dokumentów sądowych.

Timmothy Pitzen z miejscowości Aurora zaginął w 2011 roku, po tym, jak jego matka odebrała go ze szkoły i zabrała na dwudniową wycieczkę do zoo i parku wodnego w Wisconsin Dells, a następnie popełniła samobójstwo w hotelowym pokoju. Kobieta zostawiła list z informacją, że jej syn jest bezpieczny z ludźmi, którzy go kochają i troszczą o niego, ale nigdy nie zostanie odnaleziony.

Po otrzymaniu wyników badań DNA, babcia zaginionego chłopca, Alana Anderson, powiedziała: „To było okropne. Byliśmy pełni nadziei i przerażeni. To po prostu wyczerpujące”, dodając, że bardzo jej przykro z powodu młodego mężczyzny, który najwyraźniej przeszedł ciężkie chwile i miał potrzebę twierdzenia, iż jest kimś innym.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location