----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Rakotwórczy gaz w dalszym ciągu uwalniany jest przez zakłady Sterigenics w Willowbrook, na zachodnich przedmieściach, chociaż federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA) potwierdziła, że dochodzi do tego niebezpiecznego dla zdrowia mieszkańców procederu.

Przedstawiciel administracji prezydenta Trumpa, William Wehrum, przyznał że Agencja Ochrony Środowiska (EPA) na razie nie ma wystarczających dowodów, aby podjąć działania przeciwko firmie.

Agencja zapewnia, że w dalszym ciągu będzie pobierać i badać próbki pod kątem występowania substancji rakotwórczych. Obawy dotyczą emisji tlenku etylenu, uwalnianego do powietrza, który następnie dostaje się do wody.

W ubiegłym roku przeprowadzone testy EPA wykazały wysoki poziom rakotwórczego tlenku etylenu w pobliżu zakładów Sterigenics w Willowbrook, pomimo zapewnień ze strony firmy o podjęciu działań zmierzających do redukcji zanieczyszczeń.

Sterigenics International w swoich zakładach przechowuje tlenek etylenu, który jest rozpylany w szczelnych komorach w celu sterylizacji sprzętu medycznego, farmaceutyków i produktów żywnościowych w dwóch budynkach przy 830 Midway Drive i 7775 Quincy St. - informuje Agencja ds. Substancji Toksycznych i Rejestru Chorób.

Budynki znajdują się dokładnie na północ i wschód od kompleksu Willowbrook Municipal. Sterigenics twierdzi, że prowadzi działalność zgodnie z przepisami stanowymi i federalnymi.

Około 19,000 mieszkańców żyje niecałą milę od zakładów w Willowbrook w południowo-wschodniej części powiatu DuPage. Cztery szkoły, w tym Hinsdale South High School i Gower West Elementary School, oraz dom opieki społecznej, położone są w odległości mili od Sterigenics.

Według raportu Agencji Ochrony Środowiska (EPA) istnieje podwyższone ryzyko zachorowania na raka. "To podwyższone ryzyko stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego dla tych populacji" - czytamy.

Dzieci są szczególnie narażone na wdychanie tej substancji chemicznej, podkreślono w pozwie, częściowo dlatego, że są narażone na większe dawki w porównaniu do masy ciała. Zdolność tlenku etylenu do mutowania DNA również zwiększa potencjalne ryzyko powstawania komórek nowotworowych.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location