----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Burmistrz Rahm Emanuel w poniedziałek skrytykował działania prezydenta Donalda Trumpa, który żąda zmian federalnego systemu imigracyjnego w zamian za ustawodawstwo chroniące setki tysięcy tak zwanych marzycieli przed ewentualną deportacją.

Emanuel odpowiedział na opublikowaną w czasie weekendu listę, która ma stanowić wstępny warunek na przywrócenie ochrony młodym imigrantom. Około 700,000 młodych ludzi, którzy przybyli do tego kraju nielegalnie jako dzieci, może stracić ochronę zapewnioną im w ramach programu Deferred Action for Childhood Arrivals, wprowadzonego przez administrację prezydenta Obamy, który zapewniał im tymczasowy status prawny.

Wśród żądań prezydenta Trumpa było między innymi to, aby miasta - sanktuaria, takie jak Chicago, które nie współpracują z federalnymi agentami imigracyjnymi, nie otrzymywały dotacji federalnych. Chicago złożyło pozew w sprawie decyzji administracji prezydenta, która blokowała federalne dofinansowanie na działania w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Burmistrz skrytykował propozycje Trumpa, które miały być podstawą negocjacji w sprawie przywrócenia programu DACA.

"Nie popieram wykorzystywania dzieci, które są marzycielami, jako pionków w grze politycznej, aby osiągnąć swój cel, co niesłusznie próbuje robić prezydent Trump" - powiedział Emanuel podczas spotkania w centrum. "On podjął błędną decyzję w sprawie Dreamersów i będzie musiał wrócić do tego tematu. A teraz stara się negocjować z pozycji, która pod względem moralnym i politycznym jest całkowicie błędna".

Donald Trump chce także móc szybciej usuwać z kraju nieletnie osoby, które przybyły do Stanów Zjednoczonych w ostatnich latach szukając azylu. Stara się ograniczyć zdolność obywateli amerykańskich do sponsorowania członków rodziny, wprowadzić zwiększenie środków na ochronę graniczną i wymagać od pracowników korzystania z rządowego systemu E-Verify w celu upewnienia się, że zatrudniane osoby są legalnymi rezydentami.

Administracja prezydenta poinformowała w zeszłym miesiącu o zakończeniu programu DACA, który zapewniał tymczasowy status prawny młodym nielegalnym imigrantom.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location