----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Święto stało się jedną z największych uroczystości w mieście, a coroczne barwienie rzeki na zielono i parada to dwie z najbardziej oczekiwanych atrakcji roku. Obchody zostały docenione przez Wallethub, portal poświęcony finansom osobistym, który uznał, iż Chicago jest w 2019 roku najlepszym miastem na obchody dnia św. Patryka.

Chociaż na szczycie listy znalazło się Chicago, nie jest to jedyne miejsce, które szczególnie celebruje to święto. Kilka innych dużych miast w USA organizuje godne uwagi uroczystości. Aby opracować listę, Wallethub porównało 200 największych miast w USA w 17 kluczowych kategoriach, od ilości irlandzkich pubów i restauracji na osobę, po najniższe ceny za pokój w trzygwiazdkowym hotelu w Dzień św. Patryka, a także prognoz pogody.

Filadelfia w Pensylwanii zajęła drugie miejsce za Chicago, kolejne było Madison w stanie Wisconsin, Boston, Massachusetts – miasto, w którym według wielu odbyła się pierwsza parada z okazji dnia św. Patryka – zajęło czwarte miejsce. Piąta była Tampa na Florydzie.

Osoby, które mieszkają w rejonie Chicago, ale nie mogą dotrzeć do centrum na to święto, mogą wziąć udział w dwóch innych imprezach organizowanych w pobliskich miastach, które również znalazły się w pierwszej dziesiątce. Naperville, zaledwie 30 mil na zachód od centrum Chicago, zajęło 6. miejsce, a Rockford, położone dwie godziny na zachód, znalazło się na miejscu 9.

Dzień św. Patryka świętowany jest w Ameryce od XVIII wieku, a dzięki ponad 31 milionom osób deklarujących irlandzkie korzenie, obchody stały się bardziej ekstrawaganckie i na większą skalę. Wzrastają także wydatki związane z tym świętem. Według Wallethub Amerykanie wydadzą 5.6 miliarda dolarów na celebrowanie Dnia św. Patryka w tym roku.

Jednym z najbardziej znanych wydarzeń związanych z obchodami Dnia św. Patryka jest w Chicago farbowanie rzeki na zielono. Barwienie rzeki jest ponad 50-letnią tradycją uwielbianą już przez kilka pokoleń mieszkańców miasta.

Każdego roku tysiące turystów ustawia się na mostach i wzdłuż rzeki, aby przyglądać się procesowi farbowania i obserwować, jak woda zmienia się na szmaragdowy kolor. Proces ten zaczyna się już o 9 rano, a rzeka zachowuje zielony kolor przez około 5 godzin.

Oczywiście tak ważne święto nie może odbyć się bez parady. Chicagowska jest uznawana za jedną z największych organizowanych z okazji Dnia św. Patryka w całym kraju i stanowi jedną z głównych atrakcji miasta.

Parada organizowana w sobotę, 16 marca, przejdzie na północ po Columbus Drive, rozpoczynając na Balbo Drive i kończąc na Monoe Drive i rozpocznie się o godzinie 12 w południe.

Długoletnią tradycją jest również parada organizowana na południowej stronie miasta. South Side Irish Parade to rodzinna uroczystość celebrująca irlandzkie dziedzictwo. Parada w dzielnicy Beverly rozpoczyna się w niedzielę południe i kieruje się na południe po Western Avenue. Rozpocznie się przy ulicy 103rd., a zakończy przy 115th.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location