----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mężczyzna skazany za morderstwo mieszkańca Evanston dołączy do swojego brata bliźniaka przebywającego pod nadzorem systemu więziennictwa w naszym stanie.

27-letni Dominic Connerly podczas rozprawy w ubiegłym tygodniu przeprosił rodzinę swojej ofiary. Mężczyzna został skazany na 15 lat więzienia za udział w spisku, który doprowadził do morderstwa.

Początkowo Connerly był oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia 30-letniego Floyda Giberta, do którego doszło w Evanston w 2013 roku. Ale w przededniu swojego procesu w grudniu ubiegłego roku, Connerly przyznał się do udziału w spisku, którego celem było popełnienie zabójstwa, w zamian za odstąpienie od bardziej poważnego zarzutu morderstwa.  

Brat bliźniak Connerly’ego, Darien, odsiaduje obecnie 35-letni wyrok więzienia za morderstwo taksówkarza Leodisa Blackburna, do którego doszło również w Evanston, w 2011 roku. Darien Connerly, który przebywał w tamtym czasie na zwolnieniu warunkowym, wsiadł do taksówki, zażądał pieniędzy, a kiedy Blackburn odmówił, zastrzelił go.

Ze względu na jego kryminalną przeszłość, Dominicowi Connerly groziło do 30 lat więzienia – twierdzi prokuratura. W sądzie Connerly określił swoją ofiarę, Floyda Gilberta, jako „przyjaciela” i przeprosił jego 17-letnią córkę oraz matkę, która w oświadczeniu przeczytanym przez prokuratora powiatu Cook powiedziała, że „Floyd nie był doskonały, ale się starał. Wszystko, co robił, dotyczyło jego rodziny”.

W czasie strzelaniny, do której doszło w 2013 roku, Connerly przebywał na zwolnieniu warunkowym w związku z poprzednim wyrokiem skazującym – poinformowała policja z Evanston, dodając, że mężczyzna jak i jego ofiara byli podejrzewani o członkostwo w gangach ulicznych. Obie grupy przestępcze były zaangażowane w gwałtowny spór, który podsycały posty w mediach społecznościowych.

Prokuratura twierdzi, że Connerly i „inna osoba” zgodziły się, że Gilbert zostanie zabity. Ofiara została zastrzelona przy użyciu pistoletu kaliber 9 mm. Według informacji prokuratora, Connerly był widziany uciekając z miejsca zbrodni.

Sędzia Paul Pavlus, który skazał Connerly’ego, powiedział, że dowiedział się dużo o działalności przestępczej gangów w Evanston, gdy ta sprawa pojawiła się na jego biurku. Sędzia dodał, że rywalizujące gangi na północnych przedmieściach od lat są zaangażowane w krwawą wojnę i że „to musi się skończyć”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location