----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W środę firma Amazon poinformowała, że planuje użyć samosterujących dronów w celu dostarczania przesyłek do domów kupujących. Ma to okazać się możliwe już w nadchodzących miesiącach.

Gigant handlu internetowego nie określił dokładnego czasu ani nie zapowiedział, na jakim terenie drony będą realizować dostawy.

Amazon twierdzi, że jego nowe maszyny używają wizji komputerowej i uczenia maszynowego, do wykrywania i unikania ludzi, czy sznurków na podwórkach podczas lądowania.

Jeff Wilke, któ®y nadzoruje działalność detaliczną Amazona, powiedział, że drony są w pełni elektryczne, mogą latać do 15 mil (24 km), dostarczać w 30 minut i przewozić towary o wadze do 5 funtów (2.3 kg).

Amazon od lat pracuje nad dostawą używając dronów. W grudniu 2013 roku dyrektor generalny i założyciel firmy, Jeff Bezos, powiedział, ze drony będą latać do domów klientów w ciągu pięciu lat. Ale termin upłynął z powodu przeszkód regulacyjnych.

Federalna Administracja Lotnictwa, które reguluje komercyjne wykorzystanie dronów w USA, nie zareagowała na prośbę o komentarz w środę. Wilke twierdzi, iż firma współpracuje z kilkom agencjami regulacyjnymi, aby uzyskać zatwierdzenie projektu.

„Oczekujemy, że zrobimy to w ciągu kilku miesięcy” – powiedział.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location