Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Departament ds. Dzieci i Rodziny w Illinois umieścił dziecko w domu tymczasowym ze skazanym przestępcą seksualnym, gdzie chłopiec był molestowany seksualnie – wynika z pozwu złożonego przez opiekuna publicznego powiatu Cook przeciwko DCFS, zastępczej matce i przestępcy seksualnemu.

„DCFS jest zobowiązane sprawdzić przeszłość (tzw. background check)” - twierdzi publiczny opiekun, Charles Golbert. „Nie zrobili tego w tym konkretnym przypadku, co spowodowało umieszczenie 12-letniego chłopca w domu z osobą skazaną za molestowanie seksualne dziecka”.

James White został wpisany do rejestru przestępców seksualnych w Illinois w 2002 roku, wynika z pozwu. Akta stanu Illinois wskazują, że w wieku 32 lat White został skazany za molestowanie seksualne, kiedy obnażył się przed 16-letnią ofiarą. Został również skazany za napad z bronią w ręku i posiadanie skradzionego samochodu.

DCFS umieściło chłopca w domu zastępczym na południowej stronie miasta pod koniec października 2014 roku, kiedy jego babcia nie mogła się już nim zajmować. W ciągu kilku tygodni White wprowadził się do przybranej matki chłopca (foster mother), która była jego żoną.

DCFS jest zobligowane prawnie do odwiedzania dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej co tydzień w pierwszym miesiącu jego pobytu w nowym domu, a następnie raz w miesiącu – poinformował opiekun publiczny. Z pozwu wynika, że osoby prowadzące sprawę odwiedziły chłopca tylko raz na ponad 6 miesięcy.

„Jeśli umieszczasz 12-letniego chłopca w domu zastępczym ze skazanym za molestowanie dziecka i nigdy nie zawracasz sobie głowy, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku – oczywiście, że coś takiego się wydarzy” – powiedział Golbert.

Rzecznik DCFS nie udzielił komentarza w tej sprawie.

W pozwie zostali wymienieni dwaj pracownicy CDFS, który nadzorowali proces umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej. Obie osoby nadal są zatrudnione w DCFS – zgodnie ze stanowymi rejestrami płac. Jeśli chodzi o przestępcę seksualnego, Jamesa White’a, przebywa on na zwolnieniu warunkowym z więzienia w związku z niezależnymi oskarżenia mi i obecnie mieszka w stanie Iowa. Ani on ani zastępcza matka nie zostali oskarżeni w związku z domniemanym molestowaniem chłopca.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Może zabrzmieć to brutalnie, ale życie... W Polsce pod tym względem wcale nie jest lepiej.

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location