----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Burmistrz Rahm Emanuel nie jest zbyt popularny wśród kierowców taksówek, a jego ostatnie komentarze na temat branży taksówkarskiej na pewno mu w tym nie pomogą.

"Zanim taksówkarze zaczną się martwić Uberem, powinni niepokoić się wypożyczalniami rowerów" powiedział Emanuel w poniedziałek w Detroit.

Nie wiadomo, jak poważne były te słowa burmistrza, wypowiedziane podczas konferencji dotyczącej przyszłości transportu, ale taksówkarzom i właścicielom medalionów na pewno nie było do śmiechu.

Szybki rozwój usług takich firm jak Uber i Lyft spowodował drastyczny spadek wartości medalionów, które wykupić muszą osoby jeżdżące w Chicago taksówkami i wzbudził gniew branży taksówkarskiej, która jest niezadowolona, że kierowcy bez licencji podlegają mniej rygorystycznym zasadom niż właściciele taksówek.

David Kreisman, rzecznik związku taksówkarzy powiedział, że ich zarobki spadły już o 50 procent po wejściu na rynek firm zajmujących się usługami transportowymi, takimi jak Uber i Lyft. "Burmistrz doskonale zdaje sobie sprawę z niesprawiedliwych działań jego administracji i tego, że usługi takie jak Uber i Lyft niszczą zdolność taksówkarzy do utrzymania swoich rodzin - tak dzieje się nie z powodu divvy lub nowo powstałych ścieżek rowerowych w mieście".

Emanuel, którego brat jest inwestorem Ubera, lobbował przeciwko wprowadzeniu wymogu posiadania licencji przez kierowców tych firm. Nie wprowadzono również wymogu składania odcisków palców, do czego zmuszani się kierowcy taksówek.

Przemawiając obok burmistrzów takich miast jak Atlanta, Detroit i Columbus, na imprezie sponsorowanej przez Forda i The New York Times, która miała miejsce w Detroit w poniedziałek, Emanuel zachwalał 150 mil ścieżek rowerowych, stworzonych przez jego administrację i rozwój publicznych wypożyczalni rowerów.

"Chicago jest oceniane jako miasto numer jeden dla osób jeżdżących na rowerach, więc istnieje wiele różnych sposobów myślenia o transporcie" - powiedział. "To kwestia stylu życia".

Zapytany w emailu czy Emanuel mówił poważnie, kiedy zasugerował, że Divvy jest większym zagrożeniem dla kierowców taksówek niż Uber, czy też żartował, a także czy był to żart w dobrym tonie biorąc pod uwagę inwestycje jego brata i żale taksówkarzy, rzecznik burmistrza Adam Collins napisał: "Oh, bądźmy poważni. Zawsze było wiadomo, że młodszy brat burmistrza nie potrzebuje pomocy, jeśli chodzi o jego sprawy biznesowe. Poza tym, to jest oczywiste: program wypożyczalni rowerów w Chicago odniósł wyraźny sukces, a liczba odbytych przejażdżek przekroczyła już 10 milionów".

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location