----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Bruce Rauner podpisał ustawę zezwalającą osobom w wieku 16 lat na zgłaszanie się do rejestru dawców organów.

Gubernator powiedział, że w stanie Illinois na przeszczep narządów oczekuje ponad 4,700 osób, a około 300 umiera rocznie w trakcie oczekiwania.

Ustawa "Drive for Life Act" zezwala wszystkim powyżej 16 roku życia na zapisanie się do rejestru dawców organów w momencie otrzymania prawa jazdy lub dowodu tożsamości. Jednak rodzice i opiekunowie prawni mają prawo cofnąć tę zgodę, do czasu, aż nastolatek nie ukończy 18 lat.

Podpisanie ustawy spowoduje, że setki tysięcy dodatkowych osób z Illinois znajdzie się w bazie danych każdego roku.

"Tak wiele osób czeka na mogący uratować ich życie przeszczep organów" - powiedział Rauner. "W samym Illinois ponad 4,700 osób znajduje się na liście oczekujących, a co roku około 300 z nich umiera w oczekiwaniu na przeszczep. To tragiczne. Musimy dać każdemu, kto chce zostać dawcą taką możliwość i to właśnie wprowadza ta ustawa".

Illinois dołączyło do 47 innych stanów, zezwalających osobom w wieku 16 i 17 lat na rejestrację w bazie dawców organów.

Sekretarz stanu Jessie White i stanowi ustawodawcy współpracowali z organizacjami zajmującymi się pozyskiwaniem narządów, takimi jak Mid-America Transplant Services i Gift of Hope Organ, w celu doprowadzenia do zatwierdzenia ustawy "Drive for Life Act".

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location