----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przygotowanie uroczystej kolacji z okazji Święta Dziękczynienia wymaga wiele wysiłku, a zwykle jedzenie zostaje potem jeszcze na kilka dni. Ale jeśli w naszych lodówkach w dalszym ciągu znajdują się resztki przygotowanego posiłku, eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że minął już czas ich przydatności do spożycia.

„W przypadku każdej gotowej do spożycia żywności znajdującej się w lodówce, istnieje ryzyko rozwinięcia się bakterii listerii, która powoduje groźną chorobę – listeriozę” – powiedziała Cheryl Clay, inspektor ochrony zdrowia publicznego.

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, poniedziałek 26 listopada, a więc cztery dni po Dniu Dziękczynienia, jest ostatnim dniem, kiedy bezpiecznie możemy zjadać resztki przechowywane w lodówce.

Według CDC bakterie listerii są najbardziej niebezpieczne dla kobiet w ciąży i noworodków, osób powyżej 65. roku życia i o osłabionym układzie odpornościowym.

Restauracje nie mogą przechowywać żywności dłużej niż 7 dni w regulowanej temperaturze odpowiednich lodówek.

„Wiele domowych lodówek może mieć wystarczająco niskiej temperatury, aby trzymać jedzenie przez kilka dodatkowych dni” – powiedziała Clay, dodając, że domowe lodówki powinny być ustawione na poziomie 41 lub mniej stopni i zaleca zaopatrzenie się w termometr, którym można regularnie sprawdzać temperaturę jedzenia.

„Można natomiast schłodzić jedzenie przez kilka dni, zamrozić je na szczęść miesięcy, a następnie ponownie rozmrozić w lodówce, upewniając się, że całkowity czas przechowywania w lodówce nie przekroczy 7 dni”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location