----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicago i powiat Cook odnotowały duży wzrost młodych wyborców, których liczba pobiła rekord podczas wyborów parlamentarnych 2018.

Wydaje się, że wiele bieżących kwestii zmotywowało wyborców do udania się do punktów do głosowania, a jednym z nich było zagłosowanie przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Lokalne college były kluczem do aktywizacji młodych wyborców. University of Chicago twierdzi, że 70 procent ich studentów na studiach licencjackich zarejestrowało się do glosowania.

Ikoro był jednym z młodych ludzi, którzy zdecydowali się oddać głos w wyborach.

„To było moje pierwsze głosowanie, a kiedy ludzie dowiedzieli się, że to mój pierwszy raz, zaczęli klaskać” – wspomina.

„Jeśli zsumuje się grupy wiekowe 18 do 24 oraz 25 do 34, ich liczba przekroczyła ilość wszystkich osób powyżej 65 roku życia i jest to znacząca zmiana od czasu prawyborów” – twierdzi Jim Allen, ze stanowej Komisji Wyborczej.

„Trump był prawdziwym powodem, dla którego czekałem w kolejce i udałem się do innego lokalu wyborczego, ponieważ w pierwszej chwili trafiłem do niewłaściwego” – powiedział Jason Kelley.

„Działania ostatniej administracji politycznej pokazały wszystkim, co się dzieje, gdy nie wykorzystujemy głosów, które otrzymaliśmy, więc wiem, że wielu moich znajomych organizowało wyborcze imprezy i w wielkich grupach udało się na głosowanie” – powiedziała Hope Drager.

„Wybory były bardzo ważne, nie tylko w kwestii gubernatora Illinois, ale także Senatu i Izby Reprezentantów” – dodał Eric Tucker.

„Prawa społeczności LGBT, prawa kobiet, zalegalizowanie marihuany i podniesienie płacy minimalnej mają dla mnie znaczenie” – powiedział jeden z głosujących, Martin De Alejandro.

Alex Boutros wspólnie z Chicago Votes pracowała nad zachęceniem młodych ludzi, którzy wcześniej nigdy nie uczestniczyli w wyborach.

W poprzednich latach wybory parlamentarne były dobrym wskaźnikiem frekwencji podczas wyborów lokalnych, więc prawdopodobnie zobaczymy więcej młodych ludzi korzystających ze swojego prawa do głosowania podczas wyboru kolejnego burmistrza Chicago.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location