----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Obecnie w Stanach Zjednoczonych doszło już do 286 możliwych i potwierdzonych przypadków ostrego zapalenia rdzenia kręgowego – wynika z danych Amerykańskiego Centrum Zwalczania Chorób i Prewencji (CDC).

Obejmuje to 116 potwierdzonych przypadków rzadkiej choroby neurologicznej przypominającej polio, zwanej również jako AFM. To o 10 potwierdzonych przypadków więcej niż agencja zgłosiła tydzień temu. Badanych jest również 170 możliwych przypadków AFM.

Ponad 90 procent pacjentów z AFM zdiagnozowanych od 2014 roku, to dzieci w wieku poniżej 4 lat. Większość dzieci z potwierdzoną chorobą, doświadczyła choroby wirusowej z takimi objawami jak gorączka i kaszel około trzech do dziesięciu dni przed wystąpieniem paraliżu – poinformowało CDC w tym miesiącu.

Przypadki zachorowania potwierdzono już w 31 stanach. Nie jest jasne, czy istnieje większe ryzyko zachorowania na AFM w stanach, w których liczba potwierdzonych już przypadków jest najwyższa, czy też te stany są lepsze w identyfikowaniu i zgłaszaniu pacjentów. Chociaż CDC zachęca lekarzy do zgłaszania każdego przypadku, oficjalnie nie ma takiego wymogu.

Większość pacjentów z AFM zachorowało w okresie od sierpnia do października, a według danych CDC liczba chorych osiągnęła najwyższy poziom od jesieni 2014 roku.

Nawet przy wzroście liczby przypadków, według przedstawicieli CDC „mniej niż jeden do dwóch na milion dzieci w Stanach Zjednoczonych zachoruje na AFM każdego roku”.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location