----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mieszkania w centrum Chicago nie jest łatwo znaleźć, ale nie dotyczy to już tych w Trump Tower. W wieżowcu należącym do prezydenta na sprzedaż wystawionych jest 13 procent mieszkań własnościowych.

Co najmniej 14 z 62 znajdujących się na rynku mieszkań w Trump International Hotel & Tower przy 401 N. Wabash Ave. ma status “hotel-mieszkanie", co może sugerować, że prawdopodobne ich właścicielami są inwestorzy. W porównaniu do innych podobnych wieżowców w centrum Chicago liczba ofert na rynku jest niemal dwukrotnie wyższa.

"Nikt nie ma 60 unitów na rynku" - stwierdziła Gail Lissner, wiceprezes Appraisal Research Counselors, chicagowskiej firmy wyceny nieruchomości i konsultingowej. "To jest ogromna liczba"- dodała.

Podkreśla, że 62 oferty sprzedaży w jednym budynku to niezwykle dużo, tym bardziej że trafiły na rynek wtórny. Ostatnie mieszkanie właściciel wieżowca przy 401 N. Wabash Ave Trump Organization sprzedał w 2014 roku.

Dla porównania, w luksusowym wieżowcu Lake Point Tower na sprzedaż wystawionych było w ub. tygodniu 14 mieszkań, w budynku 340 On The Park - 13, w The Heritage at Millennium Park - 6, w John Hancock Center - 25, a wieżowcu przy 600 N. Lake Shore Drive - 23.

Niektóre z tych budynków, jak Hancock, mają o wiele więcej tzw. unitów niż 468 w Trump Tower.

Nie wiadomo, dlaczego tak wielu właścicieli mieszkań w Trump Tower wystawiło je na sprzedaż. Wieżowiec jest co prawda miejscem nieustannych protestów politycznych i innych wydarzeń, ale wielu mieszkańców Trump Tower, którzy wystawili swoje mieszkania niedawno na rynek, mówiło, że ani Donald Trump ani protesty nie były czynnikami, które wpłynęły na ich decyzję o sprzedaży.

"Nie, raczej nie" - powiedział w rozmowie z portalem DNAinfo dr S. Javed Shirazi, onkolog, który swoje trzypokojowe mieszkanie na 66. piętrze wieżowca sprzedaje za $3.5 mln. "To bardziej zmiana stylu życia"- dodaje, pytany o powód wystawienia nieruchomości na rynek.

Jose Luis Prado, prezes i CEO firmy z siedzibą w Chicago Evan's Food, powiedział, że jego rodzina powiększyła się i musi wyprowadzić się z mieszkania na 40. piętrze, które wystawił na rynek za $2.05 miliona. Kim Jones, agentka obrotu nieruchomościami, która mieszka w Trump Tower, zamierza sprzedać swoje dwa połączone mieszkania za prawie $5.5 mln i przeprowadzi się do mniejszego apartamentu w wieżowcu.

"To najlepszy budynek do mieszkania w centrum" - powiedziała Jones.

Ceny mieszkań w śródmieściu odbiły się po recesji, a w marcu zazwyczaj poszukiwania rozpoczynają zamożni nabywcy nieruchomości.

W ubiegłym roku 34 mieszkania w Trump Tower zmieniły właściciela, w porównaniu z 56 w 2015 roku. Dwupokojowe mieszkanie za $2.15 miliona wystawił w ubiegłym roku na rynek hokeista Chicago Blackhawks, Patrick Kane.

"Ludzie nigdy nie byli neutralni w stosunku do nazwiska Trump" - uważa Gail Lissner, wiceprezes Appraisal Research Counselors. "Nawet wtedy, gdy jako gwiazda telewizyjna zapowiadał budowę 98-piętrowego wieżowca w połowie 2000 roku. Burzę skrajnych komentarzy wywołał, gdy na budynku umieścił 20-stopowe litery swojego nazwisko w 2014 roku, a potem kiedy ogłosił swój start w wyborach prezydenckich" - dodaje Lissner.

90-letnia mieszkanka Evanston, Jacqueline Goldberg, która w 2013 roku przegrała proces z Trumpem, teraz za swoje dwupokojowe mieszkanie na 48.piętrze wieżowca żąda $2.5 miliona po tym, jak nie mogła go sprzedać za $3.25 miliona w ubiegłym roku. Jej zdaniem ludzie pozbywają się mieszkań ze względu na nazwisko Trumpa na budynku.

Przypomnijmy, że w przeszłości niektórzy radni oraz burmistrz Rahm Emanuel chcieli także usunąć napis „TRUMP” z wieżowca, którego właścicielem jest prezydent, ale miejscy prawnicy uznali, że skierowanie sprawy do sądu może być zbyt skomplikowane. Ostatnio pojawił się pomysł przedstawiony przez architektów, by w pobliżu budynku zainstalować cztery balony przedstawiające świnie, które zasłoniłyby napis „TRUMP”.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location