----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Skandal związany z przyjęciami na studia, który wstrząsnął wieloma prestiżowymi uczelniami i uniwersytetami, ma swoje powiązania z Chicago.

William Singer, zhańbiony dyrektor generalny firmy konsultingowej, która w nielegalny sposób pomagała dzieciom bogatych Amerykanów w dostaniu się na elitarne uczelnie, ma syna, który uczęszczał na Uniwersytet DePaul i ukończył go w 2017 roku.

Dokumenty IRS ujawniają, iż William Singer przekazał uczelni co najmniej 150,000 dolarów w czasie, gdy jego syn był studentem na kampusie w Lincoln Park.

Dzięki organizacji charytatywnej, określonej przez prokuratorów federalnych jako służącą do prania brudnych pieniędzy, na rzecz Uniwersytetu DePaul dokonano trzech płatności w wysokości po 50,000 dolarów.

W pisemnym oświadczeniu rzecznicy uczelni potwierdzili otrzymanie przekazów pieniężnych.

„Podobnie jak wielu rodziców, pan Singer dokonał kilku wkładów finansowych na rzecz DePaul. Te datki zostały przekazane przez Key Worldwide Foundation w latach 2014, 2015 i 2016, w czasie, gdy jego syn był studentem” – poinformował rzecznik, twierdząc, że datki finansowe wspierały zagraniczną naukę uczniów.

DePaul nie jest jedyną lokalną szkołą związaną ze skandalem, dotyczy on także Northwestern University.

Federalne dokumentu wskazują, iż Manuel i Elizabeth Henriquez z Kalifornii zostali oskarżeni o branie udziału w oszustwie. Córka Henriquezów jest podobno studentką pierwszego roku na Northwestern University.

Prokuratura twierdzi, iż para wysłała swoją córkę do Houston, aby przystąpiła tam do egzaminów ACT i rzekomo zapłaciła Singerowi i innym zamieszanym osobom $50,000.

Uczelnia wyznaje zasadę niekomentowania spraw dotyczących studentów. Ale w pisemnym oświadczeniu dyrektor ds. relacji z mediami, Johh Yates, twierdzi, że „jeśli okaże się, iż uczeń zamieścił fałszywe informacje w swoim wniosku, może to skutkować unieważnieniem przyjęcia lub, jeśli został już zapisany, możliwym wydaleniem z uczelni”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location