----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dawidek Drapacz z Opola ma dopiero 2.5 roku, jest radosny, bystry, ciekawy świata. Choć tego jeszcze nie widać - chłopiec umiera. Dawidek ma wyjątkowo rzadką i skomplikowaną wrodzoną wadę serca i płuc. Żyje z wyrokiem, a szanse na ratunek może znaleźć jedynie w USA - u doktora Hanlye'a. Potrzeba ponad 5 milionów złotych, by dokonać cudu i uratować Dawidka. Zabieg ma dużą szansę powodzenia, bowiem dr Hanleyowi udało się już pomóc dwójce innych dzieci z Polski z tą samą chorobą - Emilce i Julkowi.

Rodzice dziecka po otrzymaniu listu ze szpitala w Stanford odzyskali nadzieję i proszą o wsparcie.

"Nigdy nie pogodzę się z tym, że mój synek ma umrzeć, bo nie mamy pieniędzy na jego ocalenie… Muszę wierzyć, że jeśli uda nam się poruszyć miliony wrażliwych na cierpienie niewinnego dziecka ludzi - dokonamy tego cudu." - to słowa zrozpaczonej, ale i pełnej nadziei mamy Dawidka.

Na operację Dawida Drapacza prowadzona jest zbiórka pieniędzy w USA, również w Chicago, przez Fundację We See You Kids i Darię Luczkowski z Connecticut, które założyły stronę internetową GoFundMe, ułatwiającą zbiórkę w USA i prowadzą licytacje na utworzonej grupie na stronie Facebook: https://www.facebook.com/groups/2609211252638220.

Tam znajdziemy wiele atrakcyjnych aukcji, między innymi biletów na koncerty, sesje fotograficzne, bony upominkowe do polonijnych sklepów czy na usługi kosmetyczno-fryzjerskich, ręcznie robioną biżuterię i wiele innych. W zamian grupa oferuje reklamę na łamach swojej strony.

Aby pomóc, wystarczy wejść na stronę: https://www.gofundme.com/dawidd i zrobić donację albo wziąć udział w jednej z wielu oferowanych aukcji.

W ramach pomocy dla chorego chłopca odbędzie się również wyprzedaż garażowa, z której cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie. Serdecznie zapraszamy – sobota, 4 sierpnia w Sokół Riders w Chicago.  

Walka o życie chłopca trwa od chwili narodzin. Dawidek w swoim krótkim życiu przeszedł już kilka operacji i kilkukrotnie był na skraju śmierci i za każdym razem wychodził ze starcia zwycięsko. Ma niedorozwinięte tętnice i - co gorsza także - tętniczki płucne, małe naczynka, które doprowadzają krew do płuc. Jak każde dziecko chce biegać i bawić się. Kiedy jednak przebiegnie kawałek bardzo się męczy. Łapie się wtedy za serduszko i mówi: “Mama, tu boli!”. Jego serce nie daje rady dotlenić szybko rosnącego organizmu. Jednak ostateczną wygraną może dać mu jedynie operacja w Stanach Zjednoczonych. Jeśli my ludzie o dobrym sercu nie pomożemy, Dawid umrze w męczarniach. Pewnego dnia jego serce nie dostarczy już odpowiedniej porcji tlenu do krwi, krew zgęstnieje, a Dawidek się udusi. Dawidkiem zajmuje się jeden z najlepszych polskich kardiologów interwencyjnych. Wada chłopca jest jednak tak rzadka i trudna do leczenia, że najlepsi lekarze, którzy go leczyli są już bezradni. Ta wada wymaga chirurgicznej rekonstrukcji maleńkich tętniczek płucnych. Nie tylko w Polsce nikt nie umie tego zrobić. Zabiegu odmówiły także kliniki europejskie.

Zrozpaczonym rodzicom pozostaje tylko wiara, że przecież są wokół nas wrażliwi na cierpienie niewinnego dziecka ludzie. I że jeśli uda się tych ludzi poruszyć, to zebranie 5 milionów zł jest możliwe. Operacja musi odbyć się jak najszybciej. Z każdym miesiącem maleją szansę na jej powodzenie. Serduszko Dawidka z każdą chwilą słabnie, jego czas dramatycznie się kończy. Na operację Dawida Drapacza prowadzona jest zbiórka przez Fundację Siepomaga oraz prowadzone są Licytacje na utworzonej grupie na Facebook' u ( Licytacje- pomoc dla Dawidka Drapacza). Tam znajdziemy wiele atrakcyjnych aukcji m.in.: piłka z autografem Kuby Błaszczykowskiego, jego autorska książka, medal- serce WOŚP od Jurka Owsiaka, lot balonem, skok na bungee, wejściówki do ZOO we Wrocławiu, zaproszenia na lody, koncerty, płyty z autografami i wiele wiele innych. Każdy coś dla siebie znajdzie. Chcąc pomóc wystarczy wejść na stronę https://www.siepomaga.pl/dawidek i kliknąć wesprzyj dowolną kwotą. Liczy się każdy datek. Prosimy o pomoc dla Dawidka, błagamy o cud, który wspólnie możemy sprawić - apelują pomysłodawcy zbiórki pieniążków dla Dawida.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location