----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mieszkańcy całego świata wysyłają swoje myśli i modlitwy w kierunku Paryża, a ból związany z pożarem słynnej katedry odczuwany jest zarówno w Chicago, jak i w całym kraju.

W poniedziałek Paryżanie i turyści w szoku obserwowali, jak płomienie niszczą katedrę Notre Dame, a części kościoła zbudowanego ponad 800 lat temu runęły na ich oczach.

Dewastujące nagrania wideo szybko obiegły cały świat. Wiele osób za pośrednictwem mediów społecznościowych publikowało zdjęcia i swoje wspomnienia związane z wizytą w tym szczególnym miejscu.

Mieszkańcy Chicago dołączyli głosów z całego świata, wyrażając swoje wsparcie, gdy francuscy strażacy walczyli z niszczącym pożarem. We wtorek rano lokalni katolicy opłakują stratę i modlą się za katedrę Notre Dame w Paryżu.

Chicagowski kardynał Blase Cupich wydał następujące oświadczenie w związku z tą sytuacją:

„Proszę, przyłączcie się do mnie, modląc się za mieszkańców Paryża, parafian z Notre Dame, katolików miasta, ich arcybiskupa i wszystkich Francuzów, w momencie, gdy wszyscy śledzimy tę straszną tragedię. Modlimy się w szczególności o bezpieczeństwo osób udzielających pierwszej pomocy, odwiedzających, robotników i personel katedry. Notre Dame od stuleci jest symbolem wiary i męstwa mieszkańców Francji. W tej chwili łącząc się w smutku, stoimy ramię w ramię z mieszkańcami Francji, których kościół pomógł stworzyć naszą własną diecezję, wierząc, że tak jak nasze miasto niegdyś powstało z popiołów, tak samo paryska wielka katedra znów sięgnie nieba”.

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. W katedrze w tym czasie trwały prace remontowe i podobno to podczas nich mogło dojść do zaprószenia ognia.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location