----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Według opublikowanego we wtorek raportu, Chicago jest najbardziej skorumpowanym miastem w kraju, a Illinois trzecim najbardziej skorumpowanym stanem.

„To, czego się dowiedzieliśmy, jest bardzo ponurym obrazkiem. W prawie każdym sektorze, niezależnie od tego, czy chodzi o radnych, chicagowskie szkoły, miejskie kontrakty, wszędzie obserwujemy korupcję w Chicago” – powiedział Dick Simpson, główny autor badania „Counting Corruption in Illinois” oraz profesor nauk politycznych na University of Illinois.

Badanie zostało opublikowane przez wydział politologii na UIC.

Simpson wskazał na byłą szefową Chicago Public Schools, Barbarę Bennett, która przyjęła 2 miliony dolarów w łapówkach. Cytuje także wyroki skazujące byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów, Dennisa Hastera, w związku ze skandalem o wykorzystanie seksualne, który miał płacić poszkodowanym osobom za milczenie, kongresmena Aarona Shocka za oszustwa i zarzuty kradzieży oraz toczącą się sprawę przeciwko radnemu z Chicago Williemu Cochanowi za przekupstwo i wymuszenia.

„Oznacza to, że trudno sprawić, aby nowe biznesy otwierały się tu ze względu na opinię skorumpowanego stanu. Tracimy populację, a korupcja jest jednym z powodów tego zjawiska. Straciliśmy zaufanie dla rządu” – powiedział Simpson.

Burmistrz Rahm Emanuel podczas wizyty w jednej ze szkół, przedstawił szereg reform, które zostały wprowadzone w ciągu ostatnich siedmiu lat, aby walczyć z korupcją.

„Chciałbym zakwestionować osąd na temat tego, gdzie znajdujemy się w tym rankingu, ale pozostawię to na boku, bo to nie jest ważne. Ważne jest, czy mamy polityczną wolę wprowadzenia fundamentalnych zmian w systemie? Ważne jest, aby nie spoczywać na laurach, ale kiedy patrzymy na to, gdzie byliśmy wcześniej, a gdzie znajdujemy się teraz, sądzę, że dokonaliśmy serii istotnych zmian” – powiedział burmistrz.

Gubernator Bruce Rauner wielokrotnie podejmował działania na rzecz walki z korupcją od czasu, gdy został wybrany.

„Oczywiście wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia i wzywamy naszych partnerów w legislaturze, aby do nas dołączyli i wystąpili przeciwko korupcji, starając się odbudować zaufanie publiczne” – powiedział Rauner w wygłoszonym oświadczeniu.

Badanie UIC wskazuje na takie kwestie jak potrzeba publicznego finansowania kampanii politycznych i sprawiedliwego odwzorowania okręgów legislacyjnych jako sposoby na ograniczenie korupcji.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location