----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wolontariusze Fundacji „The Spring Foundation” wspierającej działalność polskiego Stowarzyszenia „Wiosna” zorganizowali bal charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na chicagowską edycję „Szlachetnej paczki”, akcji obdarowywania prezentami w okresie Świąt Bożego Narodzenia biednych polonijnych rodzin na terenie chicagowskiej metropolii.

Grupa blisko 50 wolontariuszy fundacji "Spring” prowadzi rozeznanie środowiskowe w celu wyselekcjonowania najbardziej potrzebujących rodzin, których członkowie dzięki sponsorom i darczyńcom otrzymają paczki. Na ten cel zostaną również przeznaczone pieniądze zarobione na hawajskim balu, który czwartego listopada odbył się w sali bankietowej „Avalon”.

Zorganizowaniem balu zajęła się Lucyna Gawryluk z Martą Kowalską oraz licznym gronem wolontariuszek. Impreza prowadzona przez red. Arkadiusza Stachnika z Radia „Deon” obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. W wiązance tańców hawajskich zaprezentowali się mieszkańcy tej słonecznej wyspy, którzy później uczyli gości hawajskiego tańca. Prowadzona była cicha aukcja. Na licytację wystawiono między innymi koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Wiele ciekawych nagród można było wylosować w loterii fantowej. Na szczęśliwców czekał rower, komputer, nagrody pieniężne i rzeczowe. Wiele emocji wzbudził wybór króla i królowej tropikalnego balu. Monarszą parą zostali wybrani Iwona i Paweł Chalińscy. Nie obyło się bez hawajskiego dania w postaci pieczonego prosiaka. Podsumowując imprezę pomysłodawca „Szlachetnej paczki” w Polsce, ks. Jacek Stryczek powiedział: „Szlachetna paczka – już od dawna czułem, że trzeba nią zarazić Polonię i marzyłem o tym, żeby pierwsza odbyła się właśnie w Chicago, bo zawsze się zdarza, że ktoś popadnie w biedę i fajnie jest, żeby Polacy umieli sobie nawzajem pomagać”.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location