----- Reklama -----
Monitor_dzien_dziecka

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowski muzyk został oskarżony o domniemane naruszenie praw autorskich.

Abdul Wali Muhammad złożył w sądzie federalnym w Chicago pozew, twierdząc, że w piosence Chance'a "Windows" z taśmy "10 Day" został użyty fragment utworu, który Muhammad napisał w 1979 roku, zatytułowany "Bridge Through Time", oskarżając rappera o "rażące i umyślne naruszenie chronionej prawami autorskimi piosenki".

Muhammad zwrócił się do sędziego o zakazanie muzykowi "kopiowania, dystrybucji, wykonywania, sprzedaży lub oferowania sprzedaży" spornej piosenki.

Według złożonego pozwu, Muhammad napisał "Bridge Through Time" i zarejestrował prawa autorskie do utworu w dniu 21 maja 1979 roku. Jego prawnik twierdzi, że w maju skontaktował się z zespołem prawników Chance'a w sprawie naruszenia praw autorskich, ale muzyk odmówił podjęcia jakichkolwiek działań w tej sprawie.

Chance the Rapper początkowo rozpowszechniał taśmę "10 Day" rozdając ją znajomym na ulicy. Album nigdy nie był na sprzedaż, ale błędnie wprowadzono go do iTunes i Apple Music w styczniu. Muzyk obiecał, że zostanie usunięty.

W złożonym pozwie Muhammad, znany jako Eric P. Saunders, został opisany jako muzyk jazzowy i kompozytor, który współpracował z kilkoma innymi artystami. Obecnie praktykuje prawo karne w Nowym Jorku.

Prawnik rappera nie skomentował jeszcze tej sprawy. 

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

Wiadomości Chicago

----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

----- Reklama -----