----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Car2go, firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów, tymczasowo zawiesiła wszystkie swoje usługi oferowane w Chicago, po tym, jak doszło do oszustwa.

Użytkownicy próbujący skorzystać z usługi w Chicago w środę po południu, otrzymywali komunikat o błędzie i informację o tymczasowym zawieszeniu oferty. W oświadczeniu car2go poinformowało, że „obecnie współpracują z organami ścigania, aby zneutralizować problem oszustw w Chicago”.

Chicagowski departament policji potwierdził, że skontaktowała się z nim firma wypożyczająca samochody w związku z faktem, iż niektóre pojazdy mogły zostać wynajęte za pomocą fałszywych środków przy korzystaniu z aplikacji.

„Dzięki informacjom dostarczonym przez firmę, wiele pojazdów zostało odzyskanych, a podejrzane osoby są przesłuchiwane” – poinformował przedstawiciel departamentu.

Car2go dodało, że oszustwo dotyczyły 100 z 400 oferowanych w Chicago pojazdów.

„Nie doszło do żadnego naruszenia informacji osobistych lub poufnych. Ze względu na dużą ostrożność i bezpieczeństwo naszych użytkowników, tymczasowo wstrzymaliśmy świadczenie naszych usług w Chicago” – poinformowała firma.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location