----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Amerykański Czerwony Krzyż prosi opinię publiczną o pomoc, ponieważ stoi w obliczu nagłego niedoboru krwi.

Ubiegłotygodniowe obchody związane z Dniem Niepodległości przyczyniły się do zmniejszonej ilości osób, które decydowały się na oddanie krwi. W tej chwili krew jest rozprowadzana do szpitali szybciej, niż pojawia się w bankach krwi.

Potrzebne są wszystkie typy krwi, szczególnie ta od dawców z grupą 0. Grupa 0 Rh- to uniwersalny typ krwi, po który sięga personel szpitali, kiedy nie ma czasu na określenie grupy krwi pacjentów w najcięższym stanie. Transfuzje krwi grupy 0 Rh+ mogą być stosowane w przypadku wszystkich pacjentów z pozytywnym Rh, niezależnie od ich własnej grupy krwi.

„Każdego dnia życie ludzi w całym kraju jest uzależnione od dawców krwi i płytek, dlatego tak ważne jest, aby ludzie oddawali krew w celu ratowania życia innych” – powiedziała Laura McGuire z organizacji Red Cross Blood Services. „Niezależnie od tego, czy nigdy nie oddawałeś krwi, czy robisz to kilka razy w roku, twoja pomoc jest potrzebna tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc ratować ludzkie życie. Twoja krew może być właśnie tą, na która czeka pacjent”.

Jeśli myślisz o oddaniu krwi, Czerwony Krzyż prosi o pomoc. Aby umówić się na wizytę, można skorzystać z bezpłatnej aplikacji Red Cross Blood Donor, odwiedzić stronę internetową RedCrossBlood.org lub zadzwonić pod numer: 1-800-RED CROSS (1-800-733-2767).

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location