----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Członek wybitnej chicagowskiej politycznej rodziny, kandydujący na urząd burmistrza Bill Daley, zasugerował, aby nazwę drogi ekspresowej na południowej stronie miasta zmienić na cześć byłego prezydenta Baracka Obamy. Rodzina Dana Ryana, którego imieniem obecnie nazwana jest autostrada, nie jest szczęśliwa z tego pomysłu.

Droga ekspresowa Dan Ryan, również oznaczona jako Interstate 90/94, została nazwana na cześć byłego prezesa Rady Zarządu Powiatu Cook, a jego wnuk, Daniel B. Ryan III jest głęboko zraniony tym, że Bill Daley zasugerował zmianę nazwy bez uprzedniego kontaktu z rodziną Ryana.

„Dlaczego miałby odebrać honor jednemu człowiekowi, aby oddać cześć innemu – zapytał Ryan III. „Nasza rodzina jest uhonorowana tym wyróżnieniem od 65 lat i chcielibyśmy, aby tak zostało”.

Daley powiedział, że zmiana nazwy byłaby odpowiednim uhonorowaniem Baracka Obamy, którego polityczna kariera rozpoczęła się jako przywódcy społeczności na południu miasta.

Bill Daley jest bratem byłego burmistrza Chicago, Richarda M. Daley’ego i synem byłego burmistrza Richarda J. Daley’ego.

Według dziennika Sun-Times, Dan Ryan był uważany za drugiego najpotężniejszego polityka w mieście, po burmistrzu, w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku.

Dan Ryan i Richard J. Daley byli przyjaciółmi, kiedy znajdowali się u szczytu swojej politycznej kariery i obaj połączyli siły, aby stworzyć drogę ekspresową w rejonie Chicago, twierdzi Ryan III. Została ona otwarta w 1962 roku, rok po śmierci Dana Ryana.

Ryan III, którzy przeszedł na emeryturę po karierze w branży ubezpieczeniowej, twierdzi, że podejrzewa, iż swoją sugestią Bill Daley próbuje zdobyć głosy zwolenników Baracka Obamy w swojej kampanii na rzecz objęcia stanowiska burmistrza Chicago. Ryan III dodał, że sam także jest wielkim zwolennikiem 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Rzecznik kampanii Billa Daley’ego odmówił komentarza dziennikarzowi Sun-Times w sprawie reakcji rodziny Ryana.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location