----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dzień przed zaplanowanym na wtorek, pożegnalnym przemówieniem prezydenta Baracka Obamy, rozdawane wcześniej za darmo bilety osiągają ceny nawet powyżej pięciu tysięcy dolarów.

Niektórzy wykazują się pomysłowością i oferują na wymianę inne rzeczy, np. bilety na imprezy muzyczne. Kreatywność Allison Ward się opłaciła - zaoferowała 40-calowy telewizor w zamian za bilet i znalazła chętnego przez stronę Craiglist w poniedziałek po południu. "Mają mi wysłać zdjęcie biletu i kodów kreskowych abym mogła je sprawdzić, zanim się spotkamy i mieć pewność, że wszystko jest w porządku" - powiedziała.

Wcześnie rano w sobotę tysiące osób ustawiło się w kolejkach, nie zważając na panujące mrozy, aby mieć szansę na otrzymanie biletu. Niestety, wielu musiało odejść bez niczego. Biały Dom nie ujawnił, ile zostało rozdanych bezpłatnych wejściówek.

"Niektóre ceny mogą się wydawać szalone, ale to przemówienie prezydenta, które wygłosi po raz ostatni" - powiedziała Kelly Parker, której nie udało się otrzymać biletu, mimo długiego stania w kolejce. Jest rozczarowana tym, że ludzie starają się wykorzystać okazję na szybki zarobek, zabierając miejsca innym, którym naprawdę zależy na zobaczeniu prezydenckiego przemówienia.

Biuro Ochrony Konsumentów ostrzega przed kupowaniem biletów na internecie. Steve Bernas, z Better Business Bureau z Chicago i Northern Illinois powiedział, że "nie ma możliwości, aby zweryfikować prawdziwość tych biletów". Dodał, że jest przekonany, iż niektóre osoby nie zostaną we wtorek wpuszczone do McCormick Place ze względu na takie bilety wstępu. BBB prosi, aby każdy, kto zakupił taką fałszywą wejściówkę skontaktował się z biurem.

Firmy zajmujące się sprzedażą biletów stwierdziły, że nigdy nie będą sprzedawać darmowych biletów, ponieważ to nielegalne. Mogłoby to zagrozić posiadanym licencjom, spowodować nałożenie grzywien i potencjalnie prowadzić do zarzutów o wykroczenia.

Przemówienie prezydenta Baracka Obamy odbędzie się w McCormick Place w Chicago. Muzeum Field, Planetarium Adlera oraz Akwarium Shedd już zapowiedziały wcześniejsze zamknięcia, aby ułatwić dostanie się na miejsce oraz zapewnienie bezpieczeństwa.

CTA uruchomi dodatkowe autobusy i pociągi zielonej linii dla osób wybierających się na to wydarzenie.

Przemówienie prezydenta Obamy zacznie się o godzinie 8 wieczorem i będzie można je oglądać bezpośrednio na kanale ABC7, a także na stronie internetowej oraz poprzez aplikację na telefon.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location