----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Cieszymy się latem w okolicach Chicago. Coraz więcej osób spędza czas na basenach, rzekach oraz jeziorach. Są to doskonałe miejsca do zabawy podczas miesięcy letnich, lecz mogą szybko stać się niebezpieczne, zwłaszcza gdy pływacy nie przestrzegają prostych reguł bezpieczeństwa.

Utonięcie jest główną przyczyną przypadkowej śmierci w przypadku dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Utonięcie także dotyka ludzi w każdym wieku, oraz na każdym poziomie umiejętności pływania. Dla przykładu, w kwietniu tego roku 19-letni członek załogi zespołu wioślarskiego uczelni Northwestern University przypadkowo utopił się, kiedy wyleciał za burtę podczas treningu.

Tragiczne incydenty, takie jak ten, zwracają uwagę na potrzebę większej edukacji w zakresie bezpieczeństwa wodnego wśród dzieci i dorosłych. Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa wodnego, można zmniejszyć ryzyko tragedii:

1. Nie należy pozostawiać dzieci bez opieki w wodzie lub w jej pobliżu.

2. Należy aktywnie nadzorować dzieci w wodzie lub w jej pobliżu.

3. Należy trzymać się w zasięgu ręki małe dzieci oraz unikać rozproszenia.

4. Należy pływać tylko w wyznaczonych miejscach pod nadzorem ratownika.

5. Należy uczyć dzieci pływać.

6. Ostrzegaj dzieci przed zabawą w pobliżu drenów odsączających w basenach.

7. Upewnij się, że baseny, które odwiedzasz maja odpowiednie pokrywki drenów odsączających.

8. Zainstaluj właściwe bariery, przykrywki, oraz przykrycia do prywatnego basenu.

9. Zapoznaj się z resuscytacją krążeniowo-oddechową („CPR”).

Wypadki żeglarskie lub związane z motorówkami są bardzo powszechne w stanie Illinois, ze względu na bliskość jeziora Michigan, rzeki Des Plaines, rzeki Chicago, rzeki Fox, oraz rzeki Illinois. Zgodnie z raportem Departamentu Zasobów Naturalnych w stanie Illinois („Illinois Department of Natural Resources”), w 2015 roku nastąpiło 74 takich wypadków, w tym 49 obrażeń cielesnych oraz 14 ofiar śmiertelnych.

Raporty o wypadkach żeglarskich lub związanych z motorówkami informują, że większość wypadków występuje w okresie od czerwca do sierpnia, w sobotę lub niedzielę, pomiędzy godz. 12.00 w południe a 6:00 po południu. Większość wypadków spowodowanych jest przez operatorów w wieku od 20 do 40 lat, którzy mają ponad 100 godzin doświadczenia, lecz nie mają za sobą nauk bezpieczeństwa na łodzi.

Aby zmniejszyć ryzyko odniesienia obrażeń podczas tego rodzaju wypadku, żeglarze oraz kierowcy motorówek powinni zawsze nosić kamizelkę ratunkową. Także bardzo ważne jest, aby nie brać łódki lub motorówki na wodę podczas odurzenia. Płynięcie łódką oraz prowadzenie motorówki w stanie nietrzeźwym jest równie niebezpieczne jak prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym. Mogą nastąpić katastrofalne konsekwencje.

Egzekwowanie trzeźwości podczas sezonu żeglarskiego

Wzrost aktywności żeglarskiej przynosi zwiększone ryzyko wypadków lub aresztowań.

Aby zapewnić bezpieczne miejsce latem, władze twierdzą, że są zdeterminowane, aby egzekwować trzeźwość na wodzie oraz aby zapobiec brawurowemu prowadzeniu łodzi lub motorówek. Jednostka morska powiatu Lake w stanie Illinois („Lake County Sheriff’s Marine Unit”) twierdzi, że początek tegorocznego sezonu żeglarskiego był stosunkowo spokojny, pomimo dużej liczby żeglarzy na wodzie.

Jednostka morska powiatu Lake w stanie Illinois informuje, że w 2015 roku aresztowała 44 osoby nietrzeźwe, a w ubiegłym roku aresztowała 24 osoby nietrzeźwe.

Dla żeglarzy w stanie Illinois dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0.08 promila, tak jak przy prowadzeniu pojazdu. Prowadzenie łodzi lub motorówki w stanie nietrzeźwym jest uważane za wykroczenie klasy A („Class A Misdemeanor”) i może wiązać się z karą grzywny wysokości $2,500 oraz do maksimum roku więzienia. Jeśli dana osoba spowoduje wypadek, w wyniku którego dojdzie do poważnych obrażeń lub śmierci, lub jest obciążona następnym aresztem za prowadzenie łódki lub motorówki w stanie nietrzeźwym, naruszenie może wzrosnąć do przestępstwa poważnego („Felony”).

Na dodatek oficerowie zapewniają, że łodzie oraz motorówki nie płyną zbyt blisko pływaków.

Zdaniem funkcjonariuszy policji konserwatorskiej („Conservation Police Officers”), brak kamizelki ratunkowej oraz prowadzenie w stanie nietrzeźwym to najczęstsze naruszenia, cytowane przez oficerów na wodzie.

Ustawa stanu Illinois wymaga, aby osoby urodzone po 1 stycznia 1998 r. podjęły się oraz zdały kurs bezpieczeństwa żeglarskiego. Muszą także posiadać ważny certyfikat ukończenia lekcji bezpieczeństwa na łodzi, zanim będą mogli płynąć łodzią z silnikiem o mocy większej niż 10 koni mechanicznych.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Brukalo Law, P.C.
Tel. 312-450-3630
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.BrukaloLaw.com
Dwie lokalizacje – Chicago (Downtown) i Park Ridge

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location