----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jedna trzecia studentów szkół wyższych boryka się z brakiem poczucia bezpieczeństwa w kwestii żywności, a według najnowszych badań, liczba ta jest nawet bliższa 40 procent.

W odpowiedzi na ten rosnący problem, Greater Chicago Food Depository i Chicago Daley College połączyły siły w Daley Market, banku żywności, który zapewnia żywność dla studentów w sposób odpowiadający ich życiu.

„Ciągle słyszeliśmy, że brak jedzenia stanowił problem, mieliśmy uczniów, którzy podchodzili do egzaminów finałowych, a okazywało się, że nic nie jedli tego dnia” – powiedziała Anne Althoff, dyrektor Wellness Center na Daley College, która pomaga prowadzić bank żywności.

Spiżarnia jest otwarta dla wszystkich studentów, niezależnie od ich statusu finansowego.

„Jeśli student wyrazi zapotrzebowanie na jedzenie, zapewniamy mu żywność” – powiedziała Althoff.

Trzy chicagowskie college miejskie mają teraz działające w pełnym wymiarze godzin banki żywności dzięki Greater Chicago Food Depository. Celem jest otwarcie banków z jedzeniem we wszystkich siedmiu collegach miejskich (community college) w Chicago do 2020 roku.

„Są w stanie wybrać to, czego najbardziej potrzebują, co jest najbardziej potrzebne ich rodzinom, od świeżych produktów po przygotowane posiłki, w zależności, czym szkoła dysponuje w danym dniu” – powiedział Kelsie Kleiner, zastępca dyrektora ds. programów młodzieżowych w Greater Chicago Food Depository.

Uczniowie mogą „robić zakupy” i wybierać własne jedzenie.

„Szczególnie, gdy w domu są małe dzieci, rachunki za artykuły spożywcze mogą być dość wysokie, więc wszystko, czego nie musisz kupować, to kolejny dolar, którego nie musisz wydać” – powiedziała Cindy Alvarez, studentka i pracownica banku żywności.

Chodzi także o doświadczenie, jakie oferuje Daley Market, gdzie uczniowie mogą poczuć się bardziej komfortowo otrzymując jedzenie.

„Kiedy przychodzą po raz pierwszy, pytają, czy wybierzemy dla nich jedzenie. Wtedy odpowiadamy, że samodzielnie mogą wybrać wszystko, to, czego potrzebują” i powiedziała Alvarez.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location