----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W tym sezonie świątecznym konsumenci są zachęcani do kupowania prezentów dla wszystkich, których znają. Niektórzy tłumaczą, że właśnie o to chodzi w sezonie świątecznym. Oczywiście, jest to celebracja narodzin Chrystusa, celebracja Święta Świateł, oraz celebracja Nowego Roku, między innymi. Niemniej jednak zakupy są obfite. Wiele zakupów odbywa się na kredyt. Handlowcy udzielają kredytu z planem dla konsumentów, aby spłacali go w przyszłości wraz z odsetkami. Kredyt stał się w miarę łatwy do uzyskania, ale to nie znaczy, że konsumenci powinni korzystać z niego frywolnie. Podczas tego sezonu świątecznego, w którym konsumenci znajdują się częściej w sklepach, należy pamiętać o kilku rzeczach dotyczących wykorzystania kredytów.

Po pierwsze, kredyt wiąże się z obietnicą zwrotu tej kwoty, która jest pożyczona. Kredyt nie wiąże się z podarunkiem pieniędzy. Kredyt to umowa kontraktowa pomiędzy handlowcem a konsumentem, dotycząca wykorzystania określonych funduszy, które należy spłacić w wyznaczonym okresie. Ostatecznie, handlowiec odzyskuje pieniądze, które zostały pożyczone; ale zarabia również odsetki przy spłacie kwoty pożyczonej. Im dłużej całość tej kwoty pożyczonej nie jest spłacona, tym więcej należy się odsetek. Handlowcy oraz sprzedawcy towarów oferują kredyty - ostatecznie dla swojego zysku, tak samo jak banki.

Po drugie, jeżeli parametry umowy kontraktowej dotyczącej kredytu nie zostaną spełnione, handlowiec lub konsument może pozwać drugą stronę do sądu. Zazwyczaj takie postępowanie sądowe dotyczy handlowcy pozywającego konsumenta, aby odzyskać swoje pieniądze oraz zebrać odsetki. Jeżeli handlowiec nie spełni wymogów umowy, konsument może także złożyć roszczenie przeciwko handlowcy. Zazwyczaj handlowiec, będący zaznajomiony z wydawaniem kredytu oraz oferujący kredyt ostatecznie na swój zysk, automatyzuje procesy związane z wydawaniem kredytu, aby nie popełniać błędów. Częściej zdarza się że konsumenci nie mogą spłacić pożyczonej kwoty lub odsetek.

Po trzecie, jeżeli konsument zostanie pozwany, może być narażony na dodatkowe koszty oraz wydatki. Ponad oddaniem kwoty, którą konsument oryginalnie pożyczył, konsument może być zobowiązany do spłacenia odsetek, zgodnie z obietnicą umowy kontraktowej, wraz z kosztami windykacji, takimi jak opłaty adwokackie oraz związane koszty. Dla konsumenta ważne jest że takie roszczenie może mieć negatywny wpływ na raport kredytowy konsumenta. Raport kredytowy konsumenta wpływa na dalsze przedłużenie kredytu, nowe oferty kredytu, ale także na opłaty za ubezpieczenia (na przykład ubezpieczenie na samochód lub dom).

Po czwarte, kiedy konsument zostaje pozwany, i ostatecznie sąd wyda wyrok lub orzeczenie przeciwko konsumentowi, konsument musi podjąć dalsze działania związane z odpowiedzią lub obroną w osobnej sprawie dotyczącej odzyskania przez wierzyciela kwoty wyroku oraz odsetek. Działalność taka w sprawie odzyskania przez wierzyciela kwoty wyroku oraz odsetek, może trwać do dwudziestu lat lub do momentu spłacenia orzeczenia wraz z odsetkami. Stawka odsetek naliczanych w przypadku orzeczeń w Illinois to 9% rocznie. Orzeczenia można wypłacać z wynagrodzenia z pracy - mogą być ściągane z zarobków od pracodawcy.

Po piąte, kiedy konsument staje w obliczu zbyt wielu wyroków lub orzeczeń, konsument może złożyć wniosek o ogłoszenie bankructwa. Prawo federalne przewiduje możliwość ogłoszenia bankructwa i zapewnia możliwość wywiązania się z pewnych zobowiązań finansowych. Ogłoszenie bankructwa oraz wszelkie postępowania sądowe związane z takim ogłoszeniem wiążą się z kosztem. Ale konsument może, w pewnym sensie, po przeprowadzeniu bankructwa, mieć szanse na nowy początek kredytowy. Niestety, bankructwo umieszcza znak na raporcie kredytowym konsumenta przez co najmniej siedem lat.

W ostatecznym rozrachunku konsument powinien zachować ostrożność, zgadzając się na zakup przedmiotów na kredyt. Handlowcy pragną sprzedawać towary oraz zarabiać w dodatkowe sposoby, takie jak oferowanie kredytu. Ostatecznie płacą konsumenci – kwotę pożyczoną oraz odsetki. Jak już powyżej wspomniano, konsumenci mogą także być narażeni na dodatkowe koszty.

W obliczu negatywnych sytuacji związanych z kredytem, konsumentom zaleca się rozmowę z prawnikiem, który może pomóc konsumentowi w zrozumieniu obowiązków konsumenta, oraz pomóc mu chronić swoje mienie.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Brukalo Law, P.C.
Tel. 312-450-3630
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.BrukaloLaw.com
Dwie lokalizacje – Chicago (Downtown) i Park Ridge

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location