----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

iPhone X po zamówieniu w oficjalnym sklepie internetowym Apple'a zostanie obecnie dostarczony w ciągu 1-2 tygodni. Do niedawna jednak czas oczekiwania był znacznie dłuższy. Skąd taka zmiana? Na pewno nie z małego zainteresowania jubileuszowym modelem, co podkreśla Ming Chi Kuo, czyli analityk KGI Securities. Ten w przeszłości dostarczał sprawdzonych informacji z obozu giganta z Cupertino.

Kuo twierdzi, że szybszy czas realizacji zamówień wynika przede wszystkim z polepszenia procesu produkcji. Szacuje, że chińskie fabryki obecnie są w stanie wytwarzać nawet aż 450-550 tys. sztuk iPhone'ów X dziennie. Dla porównania, miesiąc czy dwa temu było to tylko 50-150 tys. egzemplarzy.

Apple początkowo borykało się z dostawami wybranych komponentów. To dotyczyło modułów LCP dla anten LTE czy projektora kropek dla funkcji Face ID. Problemy te udało się rozwiązać i dostawcy w postaci firm Career, LG Innotek oraz Sharp wywiązują się coraz lepiej z powierzonych zadań. Dlatego Foxconn był w stanie zwiększyć produkcję. 

Snapchat wprowadza filtry, które same rozpoznają zwierzęta i jedzenie

Snapchat wprowadził po cichu w karuzeli filtrów nowe opcje i te odpowiadają za automatyczne rozpoznawanie m.in. zwierząt i jedzenia, które znajdują się na snapach. Na tej podstawie dobierane są automatycznie odpowiednie grafiki.

Nowe funkcje nie dotyczą wyłącznie zwierzaków czy jedzenia. Są też zgodne z obiektami sportowymi, a nawet miejscami, jak plaża czy koncert. Nowa funkcja bazuje na rozpoznawaniu obiektów, które Snap opatentował w lipcu.

Snapchat obecnie pracuje nad nową aplikacją na Androida. Ta zostanie kompletnie przeprojektowana i firma wierzy, że to pozwoli pozyskać jej więcej użytkowników. 

Facebook z nową opcją do oznaczania znajomych w komentarzach

Facebook oczywiście pozwala już od dawna oznaczać znajomych w komentarzach. Można to zrobić poprzez wpisanie @ i następnie kilku pierwszych liter imienia danej osoby. Wtedy wyświetla się lista pasujących znajomych, gdzie można wskazać tego właściwego. Możliwe, że niedługo będzie to można zrobić także w inny sposób.

Facebook testuje właśnie nową opcję. Tym razem ma ona postać osobnego przycisku. Jego kliknięcie powoduje wyświetlenie całej listy znajomych, którą można przewijać.

Dosyć podobna opcja znajduje się w panelu tworzenia nowego posta. Tam można znaleźć przycisk o nazwie “Oznacz znajomych”, gdzie można wybrać osoby.

Tesla Semi

Tesla Semi to ciężarówka elektryczna, którą Elon Musk zaprezentował w trakcie specjalnej konferencji. Pojazd prędko nie wyjedzie na ulice, bo jego produkcja rozpocznie się dopiero w 2019 roku. Szef Tesli wierzy jednak, że auto znajdzie zainteresowanie wśród lokalnego transportu. Tym bardziej, że koszty pokonania jednej mili mają być o 25 centów niższe w porównaniu do ciężarówek z silnikiem diesla.

Semi ma silnik elektryczny, który pozwoli rozpędzić auto do 100 km/h w ciągu zaledwie 20 sekund. Co ciekawe, dotyczy to obciążenia z ładunkiem o masie 36 ton. Zasięg na pełnym naładowaniu wyniesie do 500 mil, czyli około 800 km. Musk obiecuje, że po 30 minutach ładowania auto ma być w stanie pokonać około 640 km.

Tesla wyposaży Semi w autopilota. Ten zapewni pewne funkcje z zakresu autonomicznej jazdy. To pozwoli na utrzymywanie jazdy na pasie czy automatyczne hamowanie. Fotel kierowcy umieszczony jest po środku kabiny, a nie z boku.

Nowy pojazd Tesli z pewnością jest ciekawy. Ciężarówka nie będzie jednak tania.

Według serwisu CNBC Walmart potwierdził, że zamówił w przedsprzedaży piętnaście sztuk elektrycznych ciężarówek Tesli. Dziesięć z nich będzie używanych w transporcie na terenie Stanów Zjednoczonych, zaś pozostałych pięć powędruje do Kanady.

Microsoft ogłasza Skype Professional

Skype Professional Account to nowa odsłona popularnego komunikatora Microsoftu, którą przygotowano z myślą o małych firmach. Program będzie najpierw dostępny w wersji Preview, gdyż z gigant z Redmond chce najpierw wysłuchać opinii o nowym narzędziu. Potem zdecyduje się na udostępnienie aplikacji dla wszystkich.

Skype Professional Account ma ułatwić prowadzenie rozmów biznesowych, zarządzanie notatkami, planowanie spotkań czy odbieranie płatności. Normalnie do takich zastosowań potrzeba różnych narzędzi. Tutaj wszystkie potrzebne opcje mają być dostępne w jednym, scentralizowanym miejscu.

Microsoft obiecuje, że z czasem w usłudze pojawią się dodatkowe opcje, nad którymi prace już trwają.

Bitcoin z rekordową wartością

Bitcoin rośnie jak na drożdżach. Jego wartość przekroczyła już 10 tysięcy dolarów. W międzyczasie w sieci pojawiły się informacje, jakoby twórcą popularnej kryptowaluty był sam Elon Musk. Szef Tesli oraz SpaceX zabrał jednak osobiście głos w tej sprawie i zaprzecza, jakoby był samym Satoshi Nakamoto.

Bitcoin ostatnimi czasy naprawdę szybko się umacnia. Kilka dni temu jego wartość przekroczyła 9 tysięcy dolarów. Obecnie kryptowalutę wycenia się już na ponad 10 tysięcy dolarów. Dzieje się tak pomimo głosów, które sugerują, aby nie inwestować w Bitcoina na obecnym etapie.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location