----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Apple w czasie konferencji, która odbyła się 30 października w Nowym Jorku, zaprezentowała całą gamę nowych urządzeń. Osoby rozczarowane wcześniejszą imprezą, na której zaprezentowano nowe iPhone'y z pewnością zainteresuje ta, na której pokazano nowe iPady Pro, laptopy Macbook oraz inne sprzęty z logo nadgryzionego jabłka.

Macbook Air

Pierwszą nowością w ultramobilnych komputerach od Apple jest wykorzystanie wyświetlacza Retina o przekątnej 13.3" oraz 4 milionach pixeli w każdym nowym modelu. W oczy rzucają się od razu węższe ramki. Mimo ich odchudzenia inżynierom udało się zostawić kamerę na górnym brzegu ekranu, co z pewnością spodoba się wielu użytkownikom. Dzięki tym zmianom nowy Macbook Air jest mniejszy od poprzednika o 17% i waży około 1.3 kg. Kolejną nowością jest czujnik TouchID, który został zintegrowany z klawiaturą. Pozwoli on nie tylko na szybkie odblokowanie komputera, ale umożliwi także korzystanie z usługi Apple Pay. Wewnątrz nowego Macbooka Air znajdziemy procesor Intel Core i5 8. generacji, do 16 GB RAM oraz nośnik SSD o pojemności nawet 1.5 TB.

Najtańszy ($1,199) Macbook Air został wyposażony w procesor Intel Core i5, zintegrowaną z nim kartę graficzną, 8 GB RAM oraz nośnik SSD o pojemności 128 GB.

Mac mini

Te niezwykle małe komputery zostały wyposażone w najnowszej wersji w 4- i 6-rdzeniowe procesory Intel Core 8. generacji, co sprawia, że będą wydajniejsze od poprzedników. Kolejne zmiany to możliwość zamontowania nawet 64 GB RAM oraz nośników SSD o pojemności do 2 TB, które mają być 4x szybsze od wcześniej wykorzystywanych. Mac mini to także duża ilość portów, wśród których znajdziemy także kartę sieciową LAN 10 Gb/s.

Najtańszy ($799) model Mac mini został wyposażony w procesor Intel Core i3 8. generacji, zintegrowaną z nim kartę graficzną, 8 GB RAM oraz SSD o pojemności 128 GB.

iPad Pro

Według Tima Coocka iPad to nie tylko najpopularniejszy tablet, ale komputer przenośny w ogóle. Nowy iPad Pro, który pokazano w czasie konferencji, został wyposażony w większy ekran z węższymi ramkami. W sprzedaży pojawią się dwa warianty i przekątnej 11" i 12.9". Zastosowane w nich ekrany LCD to te same, które zaprezentowano podczas premiery iPhone'a Xr - Liquid Retina. W najnowszych tabletach od Apple zastosowano także FaceID, czyli autorskie rozwiązanie rozpoznające twarz użytkownika. Zmniejszenie ramek wymusiło usunięcie przycisku Home, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii tabletów od Apple. Tak przełomowe rozwiązanie wymusiło opracowanie nowych gestów, których wykonywanie włącza różne funkcje systemu iOS. We wnętrzu nowego iPada Pro znajdziemy najnowszy procesora A12X Bionic wyposażony w 10 miliardów tranzystorów. Ta jednostka w połączeniu z wyświetlaczem Liquid Retina o odświeżaniu 120 Hz sprawia, że nowy tablet od Apple bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko w czasie pracy, nawet tej bardziej zaawansowanej, ale staje się również poręczną konsolą do gier.

Wysoka wydajność nowego iPada Pro to także nowe narzędzia do pracy. W czasie konferencji przedstawicielka firmy Adobe zaprezentowała na tablecie działanie programu Photoshop, który graficy znają z komputerów.

Jedną z najbardziej zaskakujących zmian w nowym iPadzie Pro jest zastosowanie portu USB typu C. Dzięki temu do tabletu można podłączyć jeszcze więcej akcesoriów. Odświeżenia doczekał się także współpracujący z iPadem Pro Apple Pencil, który teraz można ładować bezprzewodowo po przyłożeniu go do obudowy tabletu.

Uzupełnieniem specyfikacji iPada Pro jest Bluetooth 5.0, eSIM, 1 Gb WiFi, bateria pozwalająca na 10 godzin pracy oraz 4 głośniki. Ceny nowych iPadów zaczynają się od $799 za wariant z 11" ekranem i 64 GB pamięci oraz $999 za wersję z 12.9" ekranem i taką samą ilością miejsca na dane użytkownika.

Częścią wspólną wszystkich tych urządzeń jest konstrukcja z aluminium. Jest to jednak specjalnie opracowany przez inżynierów. Jego największą zaletą jest to, że można go w 100% wykorzystać ponownie. Na koniec konferencji Tim Coock przedstawił także informacje o aktualizacji iOS 12 do wersji 12.1

IOS 12.1 z nowymi emoji i grupowym FaceTime

Apple 30 października wypuściło aktualizację systemu operacyjnego iOS. Nowa wersja, iOS 12.1 będzie wspierana przez wszystkie urządzenia, które mogą uruchomić iOS 12. W aktualizacji tej znajdziemy całkiem sporo nowości na wszystkie sprzęty Apple.

Przede wszystkim dla fanów komunikacji obrazkowej Apple postanowiło wprowadzić 70 nowych emoji. Wśród nowych obrazków znajdą się twarzyczki z białymi lub kręconymi włosami, łyse, a także takie dodatki jak superbohaterowie, piłka tenisowa, kangur czy homar.

Drugą nowością jest grupowe FaceTime. Oznacza to, że wreszcie będziemy mogli prowadzić wideokonferencję z kilkoma osobami jednocześnie. Grupowe FaceTime będzie automatycznie wykrywać, kto mówi w danej chwili i podświetlać daną osobę. Co więcej, użytkownicy będą mogli dołączać do konwersacji przez ciche powiadomienia.

Oprócz tego pojawią się oczywiście dodatki, które będą zarezerwowane wyłącznie dla iPhone'ów Xs, Xs Max oraz Xr. Będzie to np. funkcja Depth Control czy Dual SIM. Ta pierwsza da możliwość dostosowania rozmycia po zrobieniu zdjęcia. Dual SIM to zaś oczywiście możliwość używania dwóch kart tego typu jednocześnie.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location