----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gigant sprzedaży detalicznej wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapobiegać pojawianiu się podróbek na swojej stronie internetowej.

W czwartek firma ujawniła projekt Zero, który według niej pozwoli markom samodzielnie usuwać podróbki bez pomocy ze strony firmy Amazon.

Amazon, który od dawna walczy z plagą podrabianych towarów na swojej stronie, będzie automatycznie monitorować oferowane produkty pod względem podróbek. W opracowanym projekcie wykorzystuje się sztuczną inteligencję, zwaną uczeniem maszynowym, która skanuje sklepy oferujące swoje towary przez Amazon i usuwa podejrzane podróbki. Firmy dostarczają swoje logo, znaki handlowe i inne ważne informacje o swoich markach, a Amazon skanuje listy produktów każdego dnia, aby zapobiec wystawianiu podróbek.

Wcześniej marki musiały zgłaszać wszystkie fałszywe przedmioty do firmy Amazon. Obecnie firma oferuje „samoobsługowe narzędzie do usuwania podróbek”, które umożliwia firmom samodzielne usuwanie tych produktów.

Amazon testował nowy projekt z kilkoma markami, w tym Vera Bradley, Thunderworks i ChomChom Roller i twierdzi, że jego systemy wykrywają średnio o sto więcej podróbek niż w przypadku wcześniejszego procesu zgłaszania problemu przez poszczególne marki.

W swoim dorocznym raporcie opublikowanym w tym miesiącu, Amazon zamieścił ostrzeżenie dotyczące podróbek. Firma potwierdziła również, że niezgodne z prawem działania sprzedawców stron trzecich mogą zaszkodzić działalności i reputacji firmy Amazon.

W tej chwili marki mogą uczestniczyć w Project Zero tylko poprzez specjalne zaproszenie. Amazon poinformował, iż pracuje nad włączeniem do programu kolejnych firm.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location