----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Osoby, które piją umiarkowane ilości alkoholu lub kawy i mają nadwagę w wieku 70 lat, żyją dłużej – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu UC Irvine ds. zaburzeń pamięci i zaburzeń neurologicznych.

Naukowcy rozpoczęli badania w 2003 roku, aby przyjrzeć się temu, co sprawia, że ludzie osiągają wiek 90 lat i powyżej. Teraz twierdzą, że uczestnicy ich badań, którzy pili umiarkowane ilości alkoholu lub kawy, żyli dłużej niż ci, którzy unikali tych napojów.

Ponadto osoby z nadwagą w wieku 70 lat, żyły dłużej niż te, które w tym samym wieku utrzymywały normalną wagę lub miały niedowagę.

Badanie 90+ zostało zainicjowane w 2003 roku w celu zbadania najstarszej, najszybciej rosnącej grupy wiekowej w Stanach Zjednoczonych. Badanie to było jednym z największych dotyczącej najstarszej populacji na świecie. Ponad 1,600 osób zgłosiło się do udziału.

Uczestnicy badania The 90+ Study byli co sześć miesięcy odwiedzani przez naukowców, którzy wykonywali testy neurologiczne i neuropsychologiczne. Otrzymywali oni informacje na temat diety, aktywności, historii medycznej, leków i wielu innych czynników. Dodatkowo uczestnicy byli poddawani serii testów poznawczych i fizycznych, aby określić, jak dobrze funkcjonują osoby w tej grupie wiekowej.

Celem badania było określenie czynników związanych z długowiecznością. Co sprawia, że ludzie żyją 90 lat i więcej? Jaki rodzaj jedzenia, aktywności lub styl życia wiążą się z dłuższym życiem? Ile osób powyżej 90. roku życia cierpi na demencję? Jakie są sposoby jej uniknięcia w wieku 90-ciu lat? W badaniu przyglądano się wskaźnikom spadku funkcji poznawczych i czynnościowych u osób starszych. Badano, jak utrata pamięci i niepełnosprawność wpływają na osoby powyżej 90 lat. Jak można zapobiegać utracie pamięci i niepełnosprawności w tym wieku?

Badano kliniczne korelacje patologiczne u osób najstarszych: czy mózg osoby w wieku powyżej 90 lat wykazuje objawy utraty pamięci i demencji? Czy istnieją różnice w mózgach osób z demencją, które można wykryć i leczyć? Naukowcy starali się określić modyfikowane czynniki ryzyka dla śmiertelności i demencji: co można zmienić w swoim życiu, aby żyć dłużej? Czy można zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji poprzez dietę, ćwiczenia fizyczne lub suplementy?

Naukowcy z badania 90+ opublikowali wiele artykułów naukowych w najważniejszych czasopismach. Niektóre z ich głównych ustaleń to:

- Ludzie, którzy pili umiarkowane ilości alkoholu lub kawy żyli dłużej niż ci, którzy unikali tych napojów

- Osoby z nadwagą w wieku 70 lat żyły dłużej niż te z normalną wagą lub niedowagą

- Ponad 40% osób w wieku 90 lat i starszych cierpi na demencję, a prawie 80% jest niepełnosprawnych. Obie przypadłości dotyczą częściej kobiet niż mężczyzn

- U około połowy osób z demencją w wieku powyżej 90. lat nie występują wystarczające neuropatologie w mózgu, aby wyjaśnić ich utratę poznawczą.

Naukowcy prowadzący badanie 90+ wciąż poszukują nowych ochotników. Osoby w wieku powyżej 90 lat, które zdecydują się przekazać swój mózg do badań po śmierci, mogą kwalifikować się do wzięcia udziału w tym badaniu.

Więcej szczegółów na temat badania na stronie: http://www.mind.uci.edu/research-studies/90plus-study.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

To jest bardzo dobra wiadomość. Przynajmniej dla mnie. Lubię dobrze zjeść.

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location