----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Choć nie milkną skargi dotyczące podwyżki podatku od nieruchomości, istnieje jednak grupa właścicieli domów, do których uśmiechnęło się szczęście. Szacuje się, że około 53,000 właścicieli nieruchomości otrzymało w sierpniu rachunki na zerową kwotę, dodatkowo otrzymają zwrot nadwyżek podatkowych za pierwszą ratę 2017 roku.

Zipporah Jones jest jedną z tych właścicielek nieruchomości. Mówi, że nie mogła uwierzyć, kiedy po raz pierwszy otworzyła kopertę z rachunkiem.

„Wow, nie płacę żadnych podatków, coś musi być nie tak” – powiedziała.

Zaczęła jednak pytać sąsiadów i okazało się, że oni również otrzymali podobne rachunki.

Zwroty są związane z przepisami stanowymi, które zwiększyły istniejące zwolnienia podatkowe dla właścicieli domów i osób starszych. Było to częścią porozumienia, kiedy burmistrz Rahm Emanuel walczył o podniesienie podatków od nieruchomości na pokrycie świadczeń emerytalnych dla policjantów i strażaków. W zamian przyznano dodatkowe ulgi. Dla niektórych właścicieli domów różnice były tak duże, że pokryły w całości ich rachunki. Zwroty nadwyżek podatkowych wyniosą w sumie ponad 19 milionów dolarów i dotyczą 53,000 właścicieli nieruchomości.

Należne zwroty zostają przyznane automatycznie, bez konieczności wypełniania odpowiednich dokumentów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat podatków lub zwolnień podatkowych, należy odwiedzić stronę internetową skarbnika powiatu Cook: https://www.cookcountytreasurer.com/

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location