----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dove, jako jedna z nielicznych firm, zwraca uwagę na ojców, którzy nie mają dostępu do płatnego urlopu rodzicielskiego w związku z narodzinami dziecka i chce ofiarować im granty w wysokości 5 tysięcy dolarów.

Dove założyło w tym celu specjalny fundusz, który jest próbą zebrania ponad miliona dolarów dla ojców w całej Ameryce w ciągu najbliższych dwóch lat – wynika z informacji na stronie internetowej firmy. Fundusz ma zapewnić ojcom, którzy nie mają dostępu do urlopu ojcowskiego, pięć tysięcy dolarów, aby mogli zostać w domu i spędzić czas z noworodkiem.

Przedstawiciele Dove poinformowali: „Pracujący tatusiowie nie powinni wybierać pomiędzy swoimi dziećmi a wypłatą – ponieważ kiedy korzystają z urlopu ojcowskiego, przynoszą korzyści swoim rodzinom, miejscom pracy i społecznościom”.

Inne duże firmy, takie jak Starbucks, Lowe’s, CVS, Dollar General i Walmart również rozwinęły lub stworzyły nowe zasady dotyczące urlopów rodzinnych, wiele specjalnie ukierunkowanych na pracujących ojców.

Zmienia się także spojrzenie polityczne na kwestie urlopu ojcowskiego. W ciągu ostatnich czterech lat liczba ustawodawców popierających płatne urlopy rodzinne wzrosła ponad dwukrotnie. Jednak tylko 15 procent pracowników USA ma dostęp do płatnego urlopu rodzicielskiego.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location