----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

JBS Tolleson, Inc. wydało tzw. recall na ponad 5.1 milionów funtów surowej wołowiny, które mogą być skażone salmonellą – ogłosił Departament Rolnictwa ds. Bezpieczeństwa Żywności i Inspekcji we wtorek.

Wycofywana ze sklepów wołowina została wyprodukowana i zapakowana pomiędzy 26 lipca a 7 września i rozprowadzona na terenie całego kraju, obejmując produkty takich firm jak Kroger, Cedar River Farms, Grass Run Farms i JBS. Wycofywane produkty mają numer „EST.267” wewnątrz znaku kontroli USDA.

Jest to rozszerzenie działań, które zostały po raz pierwszy rozpoczęte w październiku z tego samego powodu. Łączna ilość „nienaruszonych produktów z surowej wołowiny”, objętych wycofaniem, przekracza obecnie 12 milionów funtów.

Wycofywana wołowina jest powiązana z wybuchem salmonelli, która od 15 listopada spowodowała chorobę u 246 osób w 25 stanach – wynika z informacji Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Nie zgłoszono zgonów, ale 56 osób zostało hospitalizowanych.

Konsumenci powinni wyrzucić lub zwrócić do sklepów wołowinę objętą tzw. recall. Eksperci ds. zdrowia są zaniepokojeni tym, że wiele osób może nie zdawać sobie sprawę, że posiada wycofywaną ze sklepów wołowinę w swoich zamrażarkach.

Objawy salmonelli zwykle występują w ciągu od 12 do 72 godzin po spożyciu skażonej żywności. Mogą one obejmować biegunkę, skurcze brzucha i gorączkę i trwać od czterech do siedmiu dni. Większość osób nie wymaga specjalistycznego leczenia, ale osoby, które doświadczą ostrej biegunki mogą wymagać hospitalizacji.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location