----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wszystkie cztery ofiary wybuchu, do którego doszło 3 maja w fabryce AB Specialty Silicones, zostały zidentyfikowane w środę wieczorem – poinformował w wydanym oświadczeniu dyrektor generalny firmy, który również ogłosił, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek.

W oświadczeniu wydanym kilka godzin po tym, jak biuro koronera powiatu Lake ogłosiło, iż znaleziono szczątki ostatniej poszukiwanej ofiary, Mac Penman poinformował, że z ciężkmi sercem podaje informacje dotyczące wszystkich czterech ofiar.

Dane dotyczące trzech ofiar zostały opublikowane wcześniej w tym tygodniu przez biuro koronera i lekarza powiatu Cook, a w oświadczeniu Penmana znalazły się szczegóły dotyczące zatrudnienia mężczyzn w firmie.

53-letni Byron Biehn z Union Grove w stanie Wisconsin, był kierownikiem produkcji drugiej zmiany, który pracował w AB Specialty Silicones od dziewięciu lat, był także jednym z właścicieli firmy.

57-letni Jeff Cummings pochodzący z Kenoshy, był kierownikiem produkcji trzeciej zmiany, od siedmiu lat zatrudnionym w firmie.

29-letni Allen Stevens z Paddock Lake w stanie Wisconsin, był operatorem drugiej zmiany, który pracował w firmie od dwóch lat, był również jej współwłaścicielem.

Czwarta ofiara została zidentyfikowana przez Penmana jako 24-letni Daniel Nicklas z Beach Park, który był chemikiem kontroli jakości i pracował w AB Specialty Silicones od ośmiu miesięcy.

„Straciliśmy przyjaciół i kolegów i wiemy, że ich rodziny straciły dużo więcej – ojców, dziadków, mężów, synów, braci” – powiedział Penman. Od zeszłego piątku szukamy sposobów, aby wspólnie poradzić sobie z tą sytuacją, starając się wspierać wzajemnie".

„Rodziny ofiar poprosiły nas o przekazanie ich próśb dotyczących zachowania prywatności w tym trudnym czasie, ale dołączają do nas wyrażając wdzięczność za niewiarygodne wysiłki straży pożarnej z Waukegan i szefa George’a Bridgesa Jr., a także biura koronera powiatu Lake, doktora Howarda Coopera”.

Bridges i Cooper ogłosili około godz. 3 po południu w środę, że ostatnie poszukiwane szczątki zostały zlokalizowane we wtorek w nocy, a operacje przeprowadzane na miejscu zdarzenia zakończone.

W tym czasie Cooper odmówił ujawnienia nazwiska ostatniego zaginionego pracownika, mówiąc, że biuro musi jeszcze dokonać potwierdzenia tożsamości na bazie dokumentacji medycznej.

Penman poinformował, iż nabożeństwo żałobne dla pracowników, rodzin i przyjaciół planowane jest na godzinę 10 rano w siedzibie fabryki, dodając, że „uhonoruje ono ofiary, a także bohaterskie działania służb ratunkowych straży pożarnej i policji z Waukegan”.

Do eksplozji doszło 3 maja około godz. 9:30 wieczorem. Według funkcjonariuszy straży pożarnej, co najmniej pięć innych budynków w okolicy zostało zniszczonych przez wybuch, a całkowite szkody oszacowano na ponad milion dolarów.

Dochodzenie w sprawie wybuchu jest prowadzone przed departament policji, straż pożarną i biuro koronera powiatu Lake, a ustalenie przyczyny może potrwać nawet kilka tygodni.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location