Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ruszyła rejestracja do nadchodzących wyborów do Sejmu i Senatu RP, które na terenie Stanów Zjednoczonych zostaną przeprowadzone w sobotę 24 października. Z uwagi na różnicę czasu będzie to dzień wcześniej niż w Polsce.

Rejestracja do głosownia osobistego będzie możliwa najpóźniej do czwartku, 22 października. Natomiast rejestracja do głosowania korespondencyjnego zakończyła się w środę 7 października.

Warunkami wzięcia udziału w polskich wyborach parlamentarnych są:
– ukończenie 18. roku życia najpóźniej w dniu wyborów,
– rejestracja w spisie wyborców,
– posiadanie ważnego polskiego paszportu w dniu głosowania.

Głosować będą mogły również osoby, które przedstawią zaświadczenie o prawie do głosowania wydane przez urząd gminy w Polsce lub przez konsula.

Działa już system elektronicznej rejestracji eWybory na stronie internetowej: www.ewybory.msz.gov.pl.

Konsulat Generalny RP w Chicago zachęca wszystkich do dokonywania samodzielnej rejestracji właśnie za pośrednictwem tej strony internetowej. "Będzie to dla państwa najszybszy i najdogodniejszy sposób rejestracji do spisu wyborców" – czytamy w komunikacie konsulatu.

Wyborcy mogą również dokonać rejestracji w spisie za pośrednictwem: poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), osobiście w siedzibie urzędu, telefonicznie (pod numerem: 312-337-8166 wew. 257, 202 lub 217) oraz faksem (pod numerem:312-337-7841).

Formularz zgłoszenia, niezbędny do dokonania rejestracji w spisie wyborców osobiście, e-mailowo, listownie, telefonicznie lub faksem, można pobrać w internecie (po skopiowaniu tego adresu https://www.msz.gov.pl/resource/d73b405d-e3d1-4684-80b3-262581d78cf2:JCR )

Dla rejestrujących się za pośrednictwem strony internetowej https://ewybory.msz.gov.pl/ formularz ten nie będzie konieczny, gdyż strona internetowa zapewni wszelkie instrukcje wymagane do dokonania rejestracji w spisie wyborców.

Wydział Kongresu Polonii Amerykańskiej(KPA) na stan Illinois rozpoczął akcję rejestracyjną, która będzie trwała do czwartku, 22 października. Rejestracji będzie można dokonać od poniedziałku do piątku w siedzibie Wydziału KPA na stan Illinois przy 5711 N. Milwaukee Ave. w Chicago, w godzinach od 6.00 rano do 9.00 wieczorem. Rejestracja w sobotę i w niedzielę będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu 847-219-3055.

Aby dokonać rejestracji należy mieć numer ewidencyjny PESEL i ważny polski paszport, należy pamiętać imię ojca i miejsce wpisu do rejestru wyborców w Polsce oraz podać adres zamieszkania w USA.

Wszelkie informacje na temat wyborów parlamentarnych publikowane są na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Chicago: www.chicago.msz.gov.pl, a także stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pod adresem: http://parlament2015.pkw.gov.pl/.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Chcę się zarejestrować do wyborow w Polsce (10-13-2019) Robiłem to przez internet ale wypisujecie mi,że podaje zły email.Wyjaśniam,że mój email jest prawidłowy,więc dlaczego nie moge się zarejestrować?

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

----- Reklama -----