----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowy superintendent Chicago Police Department, Jody Weis, chce wymienić wszystkie po licyjne pojazdy. Według niego używane dotychczas Fordy Crown Victoria nie sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych, jakie przez wiele miesięcy w roku panują w Chicago.

W związku z tym zaproponował zastąpienie ich nowymi samochodami typu SUV, czyli miejsko-terenowymi. Konkretny model nie jest jeszcze znany, choć pod uwagę bierze się przede wszystkim markę Chevrolet. Duży pojazd, często z napędem na cztery koła, łatwiej poruszał się będzie po zaśnieżonych ulicach miasta, a tym samym policja szybciej będzie mogła reagować na wezwania.
Oprócz tego Weis chce wymienić część przedmiotów znajdujących się na wyposażeniu patroli policyjnych. Chodzi przede wszystkim o przestarzałe latarki oraz krótkofalówki. Zwrócił też uwagę, iż broń noszona przez policjantów jest zbyt zróżnicowana. Według niego oficerowie powinni używać jednego rodzaju rewolwerów.
Prezydent Fraternal Order of Police, Mark Donahue, uważa, iż większość propozycji jest ciekawa i warta rozpatrzenia. Zwraca jednak uwagę na koszt operacji. Według niego obecny budżet miasta nie byłby w stanie sfinansowac większości zmian.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

----- Reklama -----