----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W ubiegłym roku na terenie Chicago w wyniku użycia broni palnej życie straciło aż 24 uczniów szkół publicznych w Chicago. Od początku 2008 roku liczba ta już wynosi 18. Burmistrz miasta przekonał w związku z tym radę miejska do konieczności zaostrzenia godziny policyjnej dla nieletnich.

Odpowiednie przepisy zaczęły obowiązywać już w środę. Godzina policyjna dla młodzieży poniżej 17 roku życia rozpoczynać się będzie teraz wcześniej niż dotychczas. Od niedzieli do czwartku o godz. 10 wieczorem, natomiast w piątki i w soboty o godz. 11 wieczorem. Do tej pory zakaz przebywania na ulicach miasta po zmroku dla osób nieletnich rozpoczynał się 30 minut później. Każda osoba w tym wieku, która bez opieki i specjalnego powodu przebywa na ulicy w zakazanych godzinach będzie zatrzymana przez policję. Wyjątki stanowi późny powrót z zajęć szkolnych, uczestniczenie w nabożeństwie, nagły wypadek, lub załatwianie czegoś na polecenie rodziców.
Miasto chce w ten sposób ograniczyć liczbę śmiertelnych ofiar wśród nieletnich. Ubiegłoroczne statystyki mówią wprawdzie, że liczba morderstw w Chicago jest na najniższym od 40 lat poziomie, jednak wskazują jednocześnie, iż wśród ofiar coraz częściej znajduje się młodzież.
Głosowanie nad zaostrzeniem godziny policyjnej nie było jednomyślne. Wielu radnych obawia się, że policja zajęta zgarnianiem młodzieży z ulic mniej będzie miała czasu na zajmowanie się innymi sprawami. Przedstawiciele policji zapewniają jednak, że prewencja jest częścią ich zadań oraz obowiązków i usuwanie nieletnich z ulic w godzinach nocnych tylko przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location