Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator Illinois JB Pritzker podpisał ustawę stopniowo podnoszącą minimalne wynagrodzenie w Illinois do 15 dolarów na godzinę do 2025 roku, stając się najwyższą stawką minimalną na Środkowym Zachodzie.

Było to jedną z obietnic wyborczych demokraty w czasie kampanii na gubernatora stanu. Pritzker podpisał sześcioletni plan wzrostu minimalnego wynagrodzenia we wtorek, w rezydencji gubernatora.

Obecnie minimalne wynagrodzenie w naszym stanie wynosi $8.25.

Illinois jest na dobrej drodze, aby stać się pierwszym stanem w rejonie Midwest, który podniesie minimalną stawkę do 15 dolarów na godzinę. 1 stycznia zostanie ona podniesiona o 1 dolara i podskoczy do $10 na godzinę 1 lipca 2020 roku. Potem będzie podnoszona o kolejnego dolara w każdym pierwszym dniu nowego roku, aż do 2025.

Grupy biznesowe nie kryły swojego niezadowolenia z takiej propozycji, domagając się dłuższego okresu wprowadzania podwyżek i regionalizacji z niższym poziomem minimalnych wynagrodzeń dla obszarów poza Chicago.

Pritzker zwrócił uwagę na ulgi podatkowe, które mają pomóc małym firmom zrównoważyć koszty podwyżki minimalnego wynagrodzenia. Przedsiębiorstwa zatrudniające do 50 pracowników będą mogły ubiegać się o ulgi podatkowe, które będą stopniowo zmniejszać się w ciągu najbliższych kilku lat, aż do ich całkowitego wycofania.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location