----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dom, w którym dorastał Walt Disney, znajdujący się na północno-zachodniej stronie Chicago, przeszedł renowację, aby przywrócić mu jego pierwotny wygląd sprzed ponad 100 lat.

Disney, który świętowałby swoje 117 urodziny w środę, dorastał w domu w dzielnicy Hermosa ze swoją rodziną i bratem, Roy’em Disney’em. Dwaj mężczyźni wspólnie stworzyli Walt Disney Production, które później zmieniło się na Walt Disney Company.

W środę po południu obecni właściciele domu, Dina Benadon i Brent Young pokazali nowo wyremontowany dom i muzeum znajdujące się przy 2156 N. Tripp Ave. Na miejsce przybył Roy Patrick, potomek braci Disney, który podzielił się wspomnieniami na temat historii swojej rodziny.

117. urodziny artysty uświetnił chóralny występ uczniów Nixon Elementary, ceremonia zapalenia świeczek, fani wspólnie odśpiewali sto lat, a na miejscu pojawiła się Myszka Miki.

Projekt renowacji trwał około pięciu lat. Prace remontowe zostały przeprowadzone dzięki darowiźnie przekazanej przez Walt Disney Company.

Benadon powiedziała: „Naszym marzeniem jest, aby ten dom stał się miejscem, które inspiruje kreatywność”, a Young dodał, że "kiedy wchodzisz do domu, czujesz się, jakbyś został przeniesiony do innej epoki". 

Ojciec braci Disney, Elias, zbudował dom w 1892, a rodzina mieszkała w nim do 1906 r., kiedy Walt Disney miał 4 lata i przenieśli się do Missouri. Disneyowie zapłacili 800 dolarów za wybudowanie dwupiętrowego budynku, matka Disney’a, Flora, opracowała plany, a Elias Disney, który był stolarzem, samodzielnie wybudował dom. Opuścili Chicago, ponieważ Elias Disney martwił się przestępczością w rozwijającym się mieście, ale wrócili do Chicago w 1917 roku. Walt Disney uczęszczał do McKinley High School. 

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location